PDF Печать E-mail

   Поради першокурснику

Шановний студенте!

Пам'ятаєте ту щасливу мить, коли Ви, завмираючи від хвилювання, знайшли своє прізвище у списку зарахованих? Вступив!!! Це було справжнє свято. Але ... свято, як відомо, закінчується швидко. За ним наступають будні. Навчання у вищому навчальному закладі відрізняється від навчання у школі. Кожен першокурсник невдовзі в цьому переконається. І вчорашньому школяру не завжди легко пристосуватися до нового, студентського життя. Тому психологічна служба коледжу розробила для Вас корисні поради.

ПОРАДА ПЕРША

Не губіться в перші дні і навіть тижні навчання. Спочатку Ви будете відчувати розгубленість, а то й пригніченість тому, що навкруги все незнайоме. Це неприємний, але зовсім нормальний стан, пов'язаний з адаптацією до нових умов, який швидко мине. Але поки Ви погано орієнтуєтесь у лабіринтах коридорів і нумерації аудиторій, візьміть собі за правило приходити в коледж на 10-15 хвилин раніше до початку занять. По-перше, Ви не запізнитесь, а по-друге, не будете даремно нервувати.

ПОРАДА ДРУГА

Потрібних людей треба знати в обличчя. Тому в перші ж дні дізнайтесь, де знаходиться навчальна частина, познайомтеся з класним керівником та завідувачем Вашого відділення. Це допоможе потім оперативно вирішувати різні питання. Розвідайте, де знаходиться кабінет практичного психолога. У конфліктних, стресових чи інших життєво важливих ситуаціях можеш звернутися до нього за порадою чи допомогою. Поспішай завести знайомство з одногрупниками (однокурсниками). Як правило, ці люди стають друзями на все життя. Запиши номери їх телефонів і адреси електронної пошти, особливо телефон старости групи. Не соромся телефонувати однокурсникам, щоб уточнити розклад, термін здачі контрольних, рефератів тощо.

ПОРАДА ТРЕТЯ

У перший день знайдіть у коледжі стенд з розкладом занять Вашої групи і перепишіть його. На відміну від шкільного, розклад занять у коледжі може змінюватися, тому частіше дивіться в нього та на зміни.

ПОРАДА ЧЕТВЕРТА

Не відкладайте відвідування бібліотеки. Заздалегідь дізнайтеся, що потрібно мати з собою, щоб Вас записали до бібліотеки (студентський квиток). Не забудьте взяти із собою кілька пакетів: підручників може бути багато.

ПОРАДА П'ЯТА

З блокнотом у руках обійдіть навчальні кабінети, актову та спортивну зали, комп'ютерні класи, їдальню, медпункт. Зафіксуйте місце їх розташування та дізнайтеся про години їх роботи.

ПОРАДА ШОСТА

Придбайте достатню кількість зошитів. Той, хто не бажає „носити зайву вагу" і пише всі конспекти в одному зошиті, робить велику помилку - готуватися до іспитів за такими записами буде дуже важко. На зворотньому боці зошита запишіть прізвище, ім'я і по батькові викладача, який веде заняття.

ПОРАДА СЬОМА

Потурбуйтеся про те, щоб у сумці завжди лежали „запасні" 1-2 ручки - паста в них має властивість закінчуватися в найбільш невідповідний момент. На лекціях дуже корисно мати при собі ручку червоного або зеленого кольору - з їх допомогою Ви зможете підкреслювати найбільш важливі визначення, ставити відмітки на полях, виділяти нові терміни тощо.

ПОРАДА ВОСЬМА

Чим швидше навчіться конспектувати лекції. Це нескладно, головне — розробити систему символів і зрозумілих Вам скорочень. Всі символи з розшифровкою запишіть на зворотньому боці обкладинки зошита. Конспектуючи, не економте папір. Залишайте в зошиті поля для додаткових приміток. Пам'ятайте, що лекція - не диктовка, тому не потрібно записувати за викладачем слово в слово. Записуйте лекцію у вигляді тез.

Не хвилюйтесь, якщо у Вас не відразу буде виходити. Ведення конспекту - особлива наука, яка потребує тренувань. Поступово Ви нею оволодієте. Якщо відчуваєте, що безнадійно відстаєте, залишить у зошиті вільне місце: можливо, інші будуть конспектувати швидше за Вас, і після лекції Ви з їх допомогою заповните ці пропуски.

ПОРАДА ДЕВ'ЯТА

Налаштуйтесь на те, що підготовка до сесії починається ... з першого заняття. Перед новою лекцією не лінуйтесь заглянути до попереднього конспекту. Таким чином Ви можете з'ясувати, що Вам було не зрозумілим. Якщо прояснити незрозумілі моменти не вдається навіть за допомогою підручника, не соромтесь звернутися до викладача : краще, коли Ви запитаєте його зараз, ніж він Вас потім на екзамені.

Читати літературу також потрібно одразу. На семінарах поводьте себе активно - виступайте з доповненнями, уточненнями, задавайте запитання. Якщо при цьому пропускатимете лекції і будете своєчасно виконувати домашні завдання, маєте шанс отримати залік або екзамен „автоматом".

ПОРАДА ДЕСЯТА

Радійте! Студентське життя буває один раз у житті. Воно неповторне! Беріть активну участь у громадському житті групи й коледжу. Крім того, запишіться до гуртка, який Вам до душі: танцювального, вокального, спортивного тощо. Станьте волонтером психологічної служби. Студентські роки минають швидко, потурбуйтесь про те, щоб Вам було що згадати.

І головне — при труднощах не впадайте у відчай. Не нарікайте, а подумайте, що Ви можете зробити, щоб достойно вийти зі скрутної ситуації і не допустити її повторення. Студентські роки - це ще й життєве загартування, неповторний особистий досвід.

Успіхів Вам у всьому, першокурснику!


 

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Розробник Назаров А.Л. Joomla!. Designed by: internet hosting company value hosting Valid XHTML and CSS.