PDF Печать E-mail

   21 Грудня 2012 р.

   Газета "Наш коледж" Випуск №19

Read More

Emblema_Nash_koledj

 

Romanchuk2Дорогі студенти, колеги та співробітники коледжу!

Вітаю Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

Бажаю в Новому році здійснення усіх Ваших мрій, нових здобутків у роботі та навчанні. Хай рік 2013 несе мир та злагоду у Ваші сім’ї.

Щастя, радості добра!

Романчук В.П., директор коледжу, заслужений працівник освіти України, кандидат педагогічних наук, відмінник охорони здоров'я, відмінник освіти, почесний працівник туризму

Yalinka_IgrushkiПоетична вітальня

***

Різдво

Зима... На небі зорі сяють,

Сніжинки на землі дзвенять.

Приходить вже Різдво,

Колядники співають

На щастя, на добро, на лад...

Луною розлітається колядка,

І теплим сіном пахне по хатах.

А вітрюган з людей знімає шапки,

І морозець танцює на щоках.

У цей святковий,

дивний такий вечір

Я на годинку вийду погулять.

Хай тепла шуба зігріває плечі,

Колядку буду з друзями співать.

Нехай підноситься вона у небо,

Нехай же стане співом солов'я,

Бо Бога нашого любити треба,

Отак любить, як матінка-земля!

Зоя Мішина, гр.ТО-7

 

Новини

Сила волі + характер!

 

10 грудня жіноча баскетбольна команда коледжу посіла перше місце на чемпіонаті міста з баскетболу.

Боротьба за перемогу була запеклою. З самого початку дівчата налаштувалися на 4 складні гри, адже суперники наших баскетболісток були не зі слабких. До речі, останнього разу жіноча збірна з баскетболу посіла перше місце сім років тому. Велика заслуга в тому, що наші дівчата стали переможницями, тренера Бойчука Сергія Валерійовича. Він завжди підтримував у команді спортивний дух, допомагав у складні моменти, готував баскетболісток до важкої та виснажливої боротьби.

Наш кореспондент вирішив поспілкуватися з капітаном команди Тетяною Усік

- Тетяно, розкажи про найважчу, на твою думку, гру.

- Напевно, це була остання гра. Вона відбувалася в технічному коледжі, змагалися ми з командою медичного коледжу. До цього в нас не було практики таких серйозних змагань. Виявилося проблемою налаштуватися морально. Ми дуже хвилювалися. Було дуже важко як під час гри, так і після неї. Допомогла взаємопідтримка.

Sila_Voli

Сьогодні ми вже більш досвідчені. Багато розуміємо. Дуже важливо усвідомити, де можна менше витратити енергії, а де треба викластися   повністю.

- Як ставитеся до суперників?

- Завжди вважала своїм суперником себе. Адже найголовніше - зібратися з силами й побороти себе, свою невпевненість. Під час гри потрібно правильно виконати технічні рухи. Коли я граю, то навколо нікого не бачу. Роблю ставку лише на результат.

- Ще раз вітаємо вас з перемогою! Ви найкращі! Успіхів   вам під час складання   зимової сесії! Хай у Новому році здійсняться всі ваші бажання!

На фото члени команди: Усік Тетяна, Федорчук Анна, Якубенко Марія (гр.БУХ-40), Терпелюк Юлія (гр.ТК-33), Черпак Анна, Лелякова Наталія (гр.ТО-9), Бондарук Катерина (гр.ТК-56), Кузьмич Катерина (гр.ФК-21), Антонюк Ольга (гр.ФК-19), Мельник Оксана (гр.ТО-5), а також наш кореспондент Салько Вікторія (гр.БУХ-51).

 

Шановні студенти та викладачі!!!

 

Незабаром Новий рік

Переступить Ваш поріг!

Хай до Вас він завітає

З тим, що серце забажає!

Хай рікою щастя ллється,

Хай добро в сім’ї ведеться,

Хай між Вами згода буде!

Хай Ісус Вас не забуде!

Ірина Басовець, голова студентської ради РКЕБ

Закінчіть, будь ласка, речення

У друзях ціную насамперед щирість…

 

GusevikПродовжуємо нашу рубрику «Закінчіть, будь ласка, речення».

Cьогодні речення закінчуватиме заступник директора з навчальної роботи, відмінник освіти України Святослав Олександрович Гусевик.

Отож:

1.У друзях ціную насамперед…

щирість, праведність, вірність.

2.Найбільш пам’ятний день у моєму житті…

-   день вступу до Львівського університету імені І. Франка

3.Моє улюблене місто..

-  Львів.

4.Фільми, які я можу часто й із задоволенням переглядати…

- це героїко-патріотичні фільми.

5. Якби мені сказали, що на безлюдний острів можна взяти лише одну книгу, то це була б…

Біблія.

6. За жанром життя для мене…

-    комедія.

7. Для мене щастя – це…

мати те, що нині маю.

8. Улюблені поети…

- Сковорода, Шевченко, Франко.

9.Улюблені прозаїки й драматурги…

– О. Вишня, І. Карпенко-Карий, М. Старицький.

10. Улюблені співаки…

- С. Гіга, Н. Яремчук.

11.Улюблений літературний герой…

- Еней.

12. Улюблена телепередача…

- Discovery

13.Улюблений тост…

- «Будьмо, гей!»

14. На кухні буваю для того, щоб…

допомогти, хоча дещо можу…

15. Недоліки, які не можу пробачити людям…

- брехня, покора, грошолюбство, зажерливість.

16. У жінках найбільше ціную такі риси характеру, як…

ініціативність, наполегливість, скромність, ввічливість, акуратність, пристрасність і…жіночність.

17. Улюблена казка

- дворічна служба в лавах Радянської Армії.

18. Улюблена пора року…

- весна, осінь.

19. Жалкую, що вже ніколи…

не повернути того, що було.

20. Хотів би побажати читачам газети «НК» у Новому році…

удачі, знань, звань!

 

Дякуємо, Святославе Олександровичу! Хай Новий рік принесе Вам багато радості, щастя, благополуччя,

життєвої енергії та наполегливості!

Актуально

Як стати успішною студенткоюNikitchuk

 

Перехід від школи до вищого навчального закладу відкриває нові горизонти, нові знайомства, нові обов’язки й правила. По суті, в тебе починається нове життя, більш відповідальне, ніж у шкільні роки. Через різку зміну обстановки перший рік навчання в коледжі зазвичай нелегкий, але з часом до всього звикаєш. І вже здається, що бути студентом набагато простіше, ніж школярем. Так трапилося і з Юлею Нікітчук, студенткою ІV курсу товарознавчо-технологічного відділення нашого коледжу.

- Якби мені сказали в школі, що я – майбутній технік-технолог, то почули б у відповідь мій голосний сміх! А це тому, що аж до моменту подачі документів до коледжу я мріяла бути хіміком. Батьки не були в захваті від моєї ідеї. Навпаки, мама й тато завжди хотіли, щоб я була технологом. Я не пішла всупереч батьківській волі. І ніскілечки не жалкую, що зрадила своїй мрії…Я просто її змінила! За це я вдячна батькам!

Студент – це, звичайно, круто, але не настільки, щоб впадати в ейфорію з цього приводу. Студент – це вже самостійна людина. Студентське життя – відповідальний етап. Від того, як серйозно ви поставитесь до отримання знань, залежатиме ваша конкурентоспроможність у майбутньому.

У житті людини, яка стала студентом, з’являються такі поняття, як сесія, заліки, іспити, курсова робота і безліч інших. Кількість завдань, які повинен зробити студент протягом семестру, щоб тільки бути допущеним до іспитів, може довести вразливу натуру до депресії. Я – емоційна людина. Раніше все, що зі мною відбувалося, сприймала близько до серця. Коли щось не виходило чи не розуміла або ж не встигала зробити вчасно - це неодноразово ставало приводом для того, щоб поплакати.

Закінчивши другий курс, я зробила висновок: щоб захистити себе від нервових зривів, потрібно ставитися до навчання більш практично й трохи простіше. Життя - це гра. У ній іноді виграєш, а іноді програєш. Удача ж обирає тих, хто дивиться на свої справи менш фатально і розуміє, що вигравати в лотерею завжди неможливо. Зате за програшем може настати виграш. Зберігайте азарт!

Аби період навчання не здавався досить складним, потрібно спілкуватися. Численні знайомства – запорука успіху. Не обов’язково дружити з усіма глибоко й цілодобово - варто лише підтримувати зв’язки. Це дає можливість у будь-який момент звертатися до людей з питаннями, проханнями та пропозиціями.

Треба завжди мислити позитивно й вірити в себе, перестати думати про невдачі, стати оптимістом. Це обов’язково допоможе змінити ваше життя на краще. Пускати в серце тільки хороше, цим ви програмуєте себе на радість, щастя, везіння. Маленькі радощі життя - це і є інгредієнти щастя. Я відчуваю себе щасливою людиною, бо кожний день намагаюся провести з користю, посміхаюся людям, радію зі своїх маленьким перемог. У позитивно налаштованої людини і робота йде на лад, і стосунки складаються.

Студентські будні сповнені неповторних моментів, які запам’ятаються на все життя. Це і спільні походи в кафе, театр, органний зал, прогулянки до лісу, радість стипендії міського голови (я отримала її на третьому курсі), концерти і свята (які нам організовують наші викладачі), атмосфера сесій і гордість за свої успіхи, посада старости і обов’язки, які я з радістю виконую, а також купа веселих історій, яких трапляється безліч.

Дуже важливу роль у моєму житті відіграла технологічна практика, яку я проходила в Міжнародному дитячому центрі «Артек». Вперше у своєму житті довелося бути так далеко від домівки. Я повністю поринула в доросле життя з усіма його злетами й падіннями, життя без батьківської підтримки. Це був мій перший трудовий досвід. Важливим фактором для мене в цей період була підтримка друзів, які розділяли зі мною радість, сум, тугу за домівкою.

Що ж дало мені навчання у РКЕБ? Насамперед - це школа життя. Це чудова підготовка до реального життя! Навчання та розуміння того, як і де брати знання, точніше, якісні знання, усвідомлення цінностей освіти, що здобувається,і, найголовніше, – друзі і знайомі! За все це, що зі мною відбулося, я дякую своїм батькам, адміністрації рідного коледжу і його директору, Романчуку Василю Прокоповичу, своїй «класній мамі» Гусевик Ганні Мілентіївні, всім викладачам навчального закладу.

Я пишаюся тим, що я – випускниця Рівненського коледжу економіки та бізнесу!

Юлія Нікітчук, гр. ВХП-6

 


 О слово рідне!

Пращура молитва,

Громи Перуна,

Велеса поля,

Софія Київська – творіння Ярослава,

Слов’яномовна праведна земля.

 

Цими словами 9 листопада розпочалося святкування Дня української писемності та мови в нашому коледжі. Усний журнал підготували і провели студенти - другокурсники груп БУХ-53, ТО-7, ФК-21 Гавазюк Вікторія, Грогуль Анна, Кравець Ірина, Опольська Ольга, Веремчук Тетяна, Кушнірук Віталій, Люшин Тетяна, Яковчук Інна, Власюк Іван. Крім цього, студенти першого курсу підготували до свята виставку стінгазет.

 

А я кохатиму

 

Я все одно кохати буду вічно

І буду пам’ятати голос твій,

До болю рідний, мелодійний, ніжний,

Чарівний і хвилюючий такий…

Ніколи не забуду твої очі…

Безмежні… Сині й сірі водночас…

Неначе небо вранці після ночі…

У тебе таємниця у очах…

Поетична вітальня

 

Можливо, у майбутньому далекім

Зустрінемось з тобою знову ми.

Хоч жити доведеться нам нелегко,

Та пам’ять ми зумієм зберегти.

Зустрінемось - і враз усе згадаєм:

Хвилини щастя, радості, тривог…

І усміхнемось: ми це пам’ятаєм,

Ми розумієм, що життя – урок…

Людмила Пасічник, гр.ВХП-15

Новини

***

12 грудня, зібравши напередодні благодійні кошти, члени студентської ради вирушили до Рівненського дитячого будинку. Оскільки наш прихід співпав зі святом Андрія, то ми побували на Андріївських вечорницях, де дітки весело танцювали та співали пісень. Після цього ми пішли в групи, щоб поспілкуватися з вихованцями. Прийшли ми не з порожніми руками: придбали для дітей одяг і взуття. Вихованці дитбудинку були надзвичайно раді зустрічі і тому зовсім не хотіли нас відпускати.

***

22 листопада під час акції «Врятуй життя – стань донором» студенти нашого коледжу прийшли на станцію переливання крові і стали донорами для онкохворої Олександри Ткач, яка лікується в онкогематологічному відділенні обласної лікарні. Донорами стали С. Новак, Р. Іваниця, Т. Смоляр, Л. Лахман, С. Чепилюк, І. Ступницька. Велике спасибі вам за небайдужість до долі важкохворої дівчини!

Ірина Басовець, голова студентської ради РКЕБ

Зростаємо!

Товарознавець – професія творча

Заходи, які проводилися під час тижня спеціальності "Товарознавство та комерційна діяльність"(1-8 жовтня), були спрямовані на розвиток інтелектуального потенціалу студентів, вияв їх ініціативи та умінь, практичну реалізацію оригінальних ідей.

1 жовтня студенти III курсу взяли участь у науково-практичній конференції на тему "Основні проблеми товарознавчо-комерційної сфери в умовах ринкового сьогодення". На цей захід завітала начальник відділу збуту ПАТ „Житомирський молокозавод" (ТМ „Щодня") Сиротюк Марія Іванівна - випускниця РКЕБ 2001 року. Викладачі циклу допомогли студентам підібрати теми доповідей, ґрунтовно їх підготувати, а також здійснити практичне дослідження.

Надзвичайно змістовною, повчальною та цікавою була екскурсія на Рівненський льонокомбінат. Студенти ознайомилися з господарською діяльністю суб'єкта, виробничим процесом, під час якого використовувалося новітнє обладнання як для виготовлення трикотажу, так і для пошиття одягу.

TK_prodagНаступного дня друго- і третьокурсники груп ТК взяли участь в інтелектуальній грі „Кмітливий товарознавець". Брейн-ринг допоміг виявити глибину знань, ступінь усвідомлення навчального матеріалу з товарознавчо-комерційних дисциплін. Студенти швидко та оперативно давали відповіді на цікаві фахові запитання. У напруженій боротьбі перемогу отримала команда групи ТК-54 (класний керівник Музика Н.І.).

4 жовтня в коледжі проведена виховна година, присвячена Дню працівника освіти. Усі студенти коледжу активно долучилися до святкового вітання викладачів. Програма концерту містила музичні композиції, танцювальні номери, фотоколаж викладачів з афоризмами, пісні у виконанні студентів. Зі сцени лунали теплі й красиві слова вдячності педагогам за їх почесний та нелегкий труд. Відповідальними за проведення цього заходу були Скора О.М., Столярець О.К.

LnokombinatНезабутні враження залишились у студентів-товарознавців після триденної екскурсійної поїздки в Закарпаття.

На завершення тижня спеціальності студенти відвідали професійний кінозал, у якому транслювався навчальний фільм "Наука продажу" (підбір цікавої та актуальної відеоінформації здійснила завідувач товарознавчо-технологічного відділення Свіріліна В.В.). Грамотність та обізнаність споживача на межі мрії сьогодні - це реальність завтра. Співпрацювати з поінформованими покупцями студентам-комерсантам доведеться найближчим часом. Тому дуже важливо володіти науковими засадами сучасного мистецтва торгівлі.

Протягом тижня спеціальності відбулася роздрібна торгівля булочними та кондитерськими виробами та соками за цінами виробників. Первинні вміння та навички щодо здійснення відпуску товарів та якісного обслуговування споживачів студенти-практиканти груп ТК здобували саме тут. Приймати товари за кількістю та якістю, викладати їх, готувати до продажу вчилися студенти під мудрим керівництвом майстрів Калінчук Р.П., Ткачук В.П.

Заходи тижня були спрямовані на підвищення рівня професійної майстерності, зростання престижу професії "Товарознавець-комерсант", розвиток творчого потенціалу студентів. Усі бажаючі мали можливість у цьому переконатися.

 

Столярець О.К., голова циклової комісії

товарознавчо-комерційних дисциплін


Перший сніг

Осінь уже помітно здає свої права зимі. Вранці зовсім холодно, де-не-де лежить паморозь. Вдень сонечко наче й старається нагріти повітря, але, мабуть, не вистачає вже в нього сил. Скрізь відчувається крижаний подих зими.

За ніч на небі зібралася сила-силенна хмар, а на ранок, мов пір’їнки, посипали з них легенькі сніжинки.Вони рухалися, наче танцювали, і стелилися рівною ковдрою. Я спіймала на долоню декілька сніжинок, вони були надзвичайно красиві, але миттєво розтанули.Від цього дивовижного падіння сніжинок на душі було і радісно, бо ось він, нарешті, перший сніг, і якось сумно, бо це вже певна ознака, що ось-ось почнуться морози.

Вранці виглянуло сонечко, і сніг потроху почав танути. Але ж так завжди буває, бо це тільки перший сніг!

Тетяна Тарасюк, гр. ВХП-15

Kushniruk_foto Kushniruk_foto1 Kushniruk_foto2 Kushniruk_foto3

Фото Віталія Кушнірука, гр. ТО-7


Студентське життя

Наші технологи – митці своєї справи

Теплим воском пахне тепла осінь,

У повітрі – інший аромат:

Сіна, пере’вялого в покосі,

Яблук, що насипані в кагат.

Пахне листяною заметіллю,

Світом всім, що пожовтів, зів’яв…

Свіжим короваєм на весіллі,

Винами, що вересень налляв.


Цими поетичними рядками хочеться розпочати розповідь про тиждень циклу технологічних дисциплін, який відбувся 22-26 жовтня в нашому коледжі.

Розпочався він з виставки композицій на тему «Щедрі дари осені», у проведенні якої взяли участь усі групи технологів. Студенти створювали неповторні композиції, наповнювали кошики різноманітними продуктами, сировиною, які так щедро подарувала нам осінь.

Родзинками тижня стали виставки страв та кулінарних виробів, творчо-пошукових робіт, сервірування тематичних столів.

Групи ІІІ курсів ВХП-7, ВХП-8, ВХП-9 (під керівництвом майстрів виробничого навчання Гусевик Г.М., Зиль Н.Ф. та Кондрашиної О.Т.) продемонстрували творчість, самостійність, високу професійну майстерність, навички кулінарного мистецтва в організації виставки кулінарних виробів та страв.

Творчий пошук, почуття відповідальності за культуру обслуговування, художній смак, любов до обраної професії виявили студенти випускних груп ВХП-5, ВХП-6 (під керівництвом викладачів Павлусь Г.В., Сухецької А.С., Радчук О.В.) при сервіруванні, оформленні тематичних столів. Особливо хочеться відзначити офіціантів групи ВХП-5 Віднічука С., Дзюру В., Фролова Д.,Комара В., Степанюка А., Павлюка Е., Веленця Г., Корнійчук Н., Бойчака Р. та групи ВХП-6 Нікітчук Ю., Войтко С., Шворобея М., Дорофеєва М., Мамренка О., а також кухарів, які естетично, з високим художнім смаком оформили стіл «Бенкет-коктейль». На виставку були запрошені гості з виробництва, які представили флейрінг-шоу з приготування змішаних напоїв та коктейлів. Шоу представляв бармен Роман Перепечай.

Студенти всіх технологічних груп взяли участь у конкурсі газет «Моя професія – моя гордість». Кращою була визнана газета випускних груп ВХП-5, ВХП-6, ВХПС-2.

Традиційним заходом стала конференція за підсумками проходження технологічної практики студентами в МДЦ«Артек». Студенти груп ВХПС-2, ВХП-5, ВХП-6 прозвітували про чудові дні життя і праці в МДЦ «Артек».

На високому рівні проведений конкурс зі спеціальності «Професійні ігри», який організували викладачі В’юн М.І. та Павлусь Г.В. У ньому змагалися студенти 3-го курсу ВХПС-3, ВХП-7, ВХП-8, ВХП-9. Призерами стали групи ВХПС-3 (І місце), ВХП-9 (ІІ місце), ВХП-8 (ІІІ місце).

Завершився тиждень підведенням підсумків. Кращі викладачі та студенти отримали подяки та грамоти від адміністрації коледжу.

З року в рік зростає фаховість наших студентів, які демонструють високу професійну майстерність, самостійність, художній смак, навики кулінарного мистецтва, пошук нового, передового.

Голова циклової комісії технологічних дисциплін Павлусь Г.В.

Туризм - це перспективно!

З 12 по 16 листопада був проведений тиждень циклової комісії «Туристичне обслуговування», під час якого відбулася низка інформаційно насичених, цікавих та розважальних заходів.

Тиждень циклу розпочався в понеділок, 12 листопада, виставкою рекламної продукції провідних туристичних операторів України та світу ХІХ міжнародного турсалону «Україна-2012», яку в жовтні нинішнього року відвідали студенти групи ТО-5 Камінська Любов, Іваниця Роман, Басовець Ірина, Онищук Оксана. До відкриття тижня також підготовлено виставку газет «Туристсько-краєзнавчі подорожі Україною». Цього ж дня студенти групи ТО-7 провели екскурсію до чотирьохзіркового готелю «Україна», де його працівники — випускники коледжу ознайомили їх з особливостями своєї роботи.

13 листопада студентами спеціальності «Туристичне обслуговування» було організовано та проведено захід «Музейні гостини». Тут студенти мали можливість представити власні доробки: фотознімки, вироби з бісеру та полімерної глини, а також писанки та вироби з паперу технікою орігамі.

14 листопада викладач циклу Ойцюсь А.М. провів відкрите заняття у групі ТО-5 з дисципліни «Основи охорони праці» на тему: «Пожежна безпека на виробництві».

Цього ж дня студентам групи ТО-9 та адміністрації коледжу представлені найкращі творчо-пошукові роботи студентів груп ТО-7, ТО-5 за тематикою «Історико-культурні пам’ятки Рівненщини».

У четвер, 15 листопада, в актовій залі коледжу був проведений святковий концерт до Міжнародного дня студента.

16 листопада відбулося чергове засідання гуртка «Меридіан» на тему «Правила безпеки в різних видах активного туризму», яке провів викладач Ойцюсь А.М.

Колодич Ю.М., голова циклової комісії «Туристичне обслуговування»

Наш вибір

Відчуй покликання

 

MartinukЖиття постійно ставить нас перед вибором. У дитинстві з багатьох іграшок вибираємо найулюбленішу, у школі надаємо перевагу найцікавішим, на наш погляд, предметам. Обираємо товаришів, друзів, професію.

В основі кожного вибору є свої критерії, своє уявлення про добро і зло, честь і безчестя, правду і кривду.

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість — одна з умов відчуття життєвої повноцінності.

Прагнення «знайти себе», «стати самим собою», індивідуальністю - неодмінна ознака юності та студентських років. Адже призначення людини - це прагнення до досконалості.

Ставлення до професії - чи не найголовніший чинник того, як складеться твоє подальше життя і як ти в ньому будеш себе почувати. Признайтеся: кожному з нас хочеться не лише заробляти гроші, а й реалізовувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від своєї діяльності.

Професія бухгалтера — дуже важлива, цікава, потрібна і престижна. Без бухгалтера не може існувати жодне підприємство.

Сьогодні бухгалтерський облік - це відповідальна робота, яка вимагає від фахівця граничної уважності, зосередженості і ,звичайно, - бажання вчитися.

Професійний бухгалтер для підприємства - це безцінний та шанований працівник. Сьогодні на ринку праці ця професія входить до десятки найбільш затребуваних.

Бухгалтер повинен тримати в голові багато інформації, вести облік фінансових процесів, знати законодавство і постійно підвищувати свій професійний рівень. Щоб добре справлятися з роботою бухгалтера, сучасна особистість має володіти відповідними якостями. З одного боку, повинна бути посидючість, зосередженість і уважність (адже поставлені не в тому місці кома або зайвий нуль загрожують недобрими наслідками). З іншого — необхідне уміння бути витриманим у спілкуванні з керівництвом, співробітниками фірми, з податковими інспекторами, з ревізорами.

Сьогодні бухгалтер має бути висококваліфікованим фахівцем, уміти тлумачити усі цифри. Більш того, коли здійснюється будь - яка господарська операція, а особливо велика, він повинен прорахувати її і визначити результат, наслідки навіть ще тоді, коли ця операція перебуває на стадії ідеї.

Бухгалтер повинен дати менеджерам декілька варіантів рішень для виходу зі скрутної ситуації. Якщо він цього не робить або не вміє робити – бухгалтер є просто ремісником. Адже професіонал мусить не просто записувати цифри, але ще й вміти мислити.

Окрім того, особі, що хоче працювати бухгалтером, необхідні висока концентрація уваги і вміння зберігати таємниці, оскільки досить часто бухгалтер володіє інформацією, що є комерційною таємницею.

Не існує загальних правил, як саме має діяти бухгалтер у кожній окремій ситуації: його дії та прийняття рішення будуть залежати від рівня знань законодавства, вміння застосовувати їх щодо конкретної господарської операції, своєчасно й правильно оформляти документи та подавати звітність. Кваліфікований бухгалтер розбирається у всіх питаннях обліку та податкової політики.

Сьогоднішній бухгалтер - це фінансовий лікар. Як медик лікує хворого, так професійний бухгалтер доглядає фірму. Адже це високоінтелектуальна людина, знаюча, цілеспрямована і порядна.

Мартинюк С.Ф. голова циклу обліково-фінансових дисциплін

Фінанси – це круто!

Майбутнє України – в руках молодих фінансистів

Нещодавно в нашому коледжі був проведений тиждень циклу фінансово-кредитних дисциплін. Підготовка до проведення тижня була дуже цікавою. Першою складовою програми була виставка стінгазет на тему «Фундатори фінансової науки», підготовлена студентами першого та другого курсів. Виконуючи це завдання, ми отримали багато задоволення та дізнались чимало цікавого про видатних учених-економістів. Наприклад, про Дж. М.Кейнса, який відзначав, що основними інструментами державного втручання в циклічний розвиток економіки мають стати фінансові відносини, і насамперед - державні   витрати. Отже, Кейнс розробив нову теорію фінансів, спрямовану на регулювання економіки в умовах монополізації виробництва.

Ще одним ученим, який нам запам’ятався, став Карл Маркс, який, оцінюючи оподаткування, віддавав перевагу прямим податкам, насамперед прибутковому, виступаючи за прогресивну форму оподаткування.

Багато вчених працювало у сфері теоретичного обґрунтування необхідності сплати податків громадянами. Так, англійський учений Дж. С.Мілль працював над створенням «податкової теорії послуг», відповідно до якої кожна людина повинна віддати державі частину свого прибутку за одержувану від неї підтримку.

Тиждень виявився цікавим та веселим. У нас з’явилося ще більше бажання вивчати дисципліни економічного спрямування.

Уляна Кіряк, Інна Яковчук, гр.ФК-21

 

День правових знань

26 листопада 2012 року для викладачів та студентів коледжу проведено конференцію на тему «Державна реєстрація речових прав як інститут цивільного права». Із змінами законодавства у сфері Державної реєстрації   прав, насамперед речових,   присутніх ознайомила заступник начальника служби - начальник відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Головного управління юстиції у Рівненській області Ковальова Неля Станіславівна. Рівненський коледж економіки та бізнесу представляли Гусевик С.О.- заступник директора з навчальної роботи, Кирилюк М.Г. – завідувач економічного відділення, Погодіна Н.В. – методист коледжу, Самсон Л.С. – голова циклової комісії фінансово-кредитних дисциплін, Данилов В.В., Жадан В.В., Кадубець Д.З., Логин М.О. – викладачі циклової комісії фінансово-кредитних дисциплін та студенти 2- 3-іх курсів спеціальності «Фінанси та кредит».

Данилов В.В., викладач

 

Не просто веселі і кмітливі, а…зіркові!

Одним із заходів тижня був конкурс розумних та кмітливих, який відбувся у четвер, 29 листопада. Змагання проводилися між студентами трьох груп: ФК-13, ФК-15, ФК-17.

Спочатку кожна група представила свою команду. Учасники демонстрували презентації - смішні відеоролики й фотографії - про кожного члена команди. Потім студенти показали бачення своєї майбутньої професії: група ФК-15 - якими якостями повинен володіти справжній фінансист, група ФК-13 - яким він не має бути, а група ФК-17 зобразила трудові будні фінансиста.

Після цього була розминка, у якій конкурсанти дотепно відповідали на питання щодо фінансів та банківської справи.

Неперевершеність, артистизм виявили члени команд, коли демонстрували виконання домашнього завдання. Зал бурхливо підтримував оплесками кожну поставлену сценку. На завершення від кожної групи пролунав музичний номер.

До складу журі входили члени адміністрації та викладачі коледжу. Вони підвели підсумки та оголосили переможця веселих та кмітливих фінансистів. Перше місце здобула команда групи ФК-13 «Фінансові агенти», а друге місце поділили між собою команди групи ФК-15 «Вищий клас» та групи ФК-17 «Золотий запас».

Усі глядачі та учасники залишились задоволеними від проведення КВК і отримали безліч позитивних емоцій.

Катерина Шишка, гр. ФК-13

Реформуємо податкове законодавство

Науково – пошукова конференція, присвячена   розгляду актуальних тем на податкову тематику , була проведена, на наш погляд, на високому рівні. Усі учасники, які готували доповіді, продемонстрували глибокий рівень знань та професійну підготовку з обраних тем. І не просто подали інформацію у доступній формі, а осучаснили виступи за допомогою електронних презентацій (а це допомагало засвоїти інформацію краще, адже спрацьовував зоровий фактор).

Учасники конференції розповіли присутнім про позитивні й негативні наслідки прийняття Податкового кодексу, а також розмірковували щодо соціальної справедливості оподаткування. Розкрито питання, якою є фіскальна ефективність податку з доходів фізичних осіб. При цьому проаналізовано показники минулих років, що характеризують фіскальну ефективність ПДФО як у Рівному, так і в Україні в цілому. Цікавою була інформація про практику справляння податку в Китайській Народній Республіці. Держава надає право податковим агентам компенсувати витрати на забезпечення сплати податку в розмірі 2% від суми утриманого податку. У доповіді на тему «Управління податковим боргом» розкрито поняття та причини виникнення податкового боргу. Студенти дійшли висновку, що в Податковому кодексі повинно бути чітко сформульоване поняття «процедура погашення податкового боргу».

Велику цікавість у присутніх викликало питання реформування податкової системи в Грузії. Адже Грузія, яка почала самостійно розвиватись одночасно з Україною, досягла великих результатів і не зупиняється на досягнутому. Як бачимо, Україна теж не стоїть на місці, держава намагається удосконалити свою податкову базу, але дії уряду не завжди є ефективними. Тож сподіватимемось, що Україна досягне високих результатів, а це сприятиме поповненню державної скарбниці та зміцненню економічного потенціалу держави.

Науково-пошукові роботи студентів були пізнавальними та зрозумілими для присутніх на конференції.

Олена Гончарук, Олена Федорук, гр.ФК-15

 

Ярмарок? Ярмарок!..

У повсякденному житті ми часто чуємо слово «фінанси». Але не всі розуміють його значення. Найбільше усвідомили зміст цього слова студенти спеціальності «Фінанси і кредит». Тому в нашому навчальному закладі ми влаштували «Ярмарок професій».

Було презентовано п’ять професій економічного спрямування: працівники банку, казначейства, Пенсійного фонду, страховик та податківець. Усі ці професії дуже відповідальні й важливі в житті людини. Студенти взяли інтерв’ю у працівників банківської установи, страхової компанії, зробили екскурсію в минуле, коли розпочинали свій розвиток фінансові відносини. Були прочитані поезії, лунали власноруч написані пісні,   присвячені майбутній професії.

На ярмарок запрошено   працівників фінансової сфери, які детально розповіли про механізм роботи у фінансових установах.

Під час проведення ярмарку відзначилися студенти двох груп: ФК – 19 і ФК–21, які чудово впоралися з поставленою перед ними метою – презентувати професію.

Напевно, кожен, хто сидів у залі, дізнався багато цікавого та нового. На нашу думку, таких заходів потрібно більше проводити в нашому коледжі.

Юля Антонюк, ФК-19

Художні замальовки

Здавна існує така традиція: щороку 31-го грудня ми з друзями, ні, не йдемо до лазні, а святкуємо Новий рік. І не тільки з друзями. Головне - святкуємо!

Новий рік – це казка. Так, казка в прямому значенні цього слова. Тільки цього дня випадає неймовірний сніг. Він вирізняється особливою білизною, пишністю, і за ним найприємніше спостерігати саме на Новий рік. Хочеться побачити кожну сніжинку. А це можливо, головне - повірити у свої сили!

Кожного Нового року в серцях усіх людей панує свято. Спостерігаючи за мешканцями міста, ти можеш побачити, як хтось кумедно тягне ялинку, як люди бігають у пошуках цікавих,   приємних, потрібних і корисних подарунків для близьких.

Did_MorozТридцять першого грудня місяць виходить на свій небесний подіум на кілька годин раніше, ніж звичайно. Він пишається на небі і милується світом згори. Ця безкоштовна лампочка дуже яскраво світить саме на Новий рік. Біля неї з’являється перша зірочка, найяскравіша з-поміж усіх-усіх. Хоча зірок вистачить на кожного, але найкрасивіша - найперша.

А ще - в самому центрі міста (з географічної точки зору) стоїть ялинка - хвойна богиня всіх зелених колючих насаджень. Скільки радості вона приносить! Перед її красою не встоїть навіть людина, позбавлена будь-яких почуттів.

А ще - якщо допізна гуляти на вулиці і трішки помріяти, то,звісно, можна побачити товстенького дядечка в кумедній червоній шапці з помпоном і торбою на плечах, який наполегливо хоче влізти у вікно. Ні , це не грабіжник.   Це - Дід Мороз. Він справді існує. І не тільки для дітей!!!

Цей день чарівний, сніжно-білий і магічний.

Поетична вітальня

***

Руйнували любов, так безжально тоді руйнували,
Кров текла по руках, та не стала сльозою вона,
Ми безжальні були, ми убивцями ніби ставали,
Замість поглядів щирих - лиш цинічні, нестерпні слова.

А любов, як дитя, простягала до нас свої руки,
Пари наших очей збайдужіло дивились на це,
Крила цих почуттів почорніли від тяжкої муки,
Наші сварки постійні так спотворили ніжне лице...

Руйнували, й тоді на щось краще, мабуть, сподівались,
Нових вражень шукали, не звертали уваги на час,
Там любов помирала, а ми тут так безпечно сміялись,
І так пізно проснулись... Та не стало тепер уже нас..

Тьмяне світло свічок, і засмучене скрипки звучання,
Теплі дотики рук, і биття в унісон двох сердець.
Бережіть ці хвилини, бережіть справжнє, чисте кохання,
Як любов помирає, то й життю наступає кінець.

Ольга Усик, група ТО-7

***

Чекала на дзвінок, та знову північ.
А телефон мовчить, як та тварюка нежива.

Твої слова, що не байдужа, в думці линуть.
Такі яскраві і пусті твої слова.

О так, красиво говорить – це твоя сила...
Скільком ти так красиво говорив?
Скількох ти зваблював спокійно і сміливо?
Котра я в списку надфальшивих почуттів?

Й пробач за сльози, цю останню щирість,
Цю недоречність у твоїй веселій грі.
Я так наївно почала в кохання вірить,
Ти цю ілюзію словами розігрів.

В думках лиш ти, а поряд – зовсім інший.
Про що мовчу, віршем лягає на папір.
Твій голос ніжний я не хочу чути більше:

Від нього відлік волі – до нулів...

Ольга Усик, група ТО-7

 

Спортивні новини

На чемпіонаті міста серед вишів в залік спартакіади з легкої атлетики Аліна Лейбак (гр.ТО-5) виборола ІІІ місце з бігу на 200 м (тренер Бойчук С.В.), а Юрій Консевич (гр.ФК-17) - ІІІ місце з армспорту у ваговій категорії 60 кг.

На чемпіонаті міста з шашок 64 команда коледжу у складі Ірини Кравець (гр.БУХ-53), Оксани Грицюк, Івана Семенюка (гр.ФК-15), викладачів Романа Жабчика і Василя Крижова посіла ІІ місце.

На особисто-командних змаганнях з шашок 64 серед команд підліткових клубів в залік Спартакіади 2012 р. наш клуб «Олімпія» у складі Ірини Кравець(гр.БУХ-53), Івана Семенюка (гр. ФК-15) і Богдана Мельничука (гр. ФК-23) здобув Ш місце, а Петро Миськів (гр.ВХП-13) і Владислав Грицюк(гр.ФК-25) — ІV місце (тренер Крижов В.В.).

На Х Спартакіаді обласного управління фізичного виховання та спорту   з волейболу наша команда у складі Анни Пилипчук (гр.БУХ-51), Анжели Супрунець (гр.ФК-13), Анастасії Кресанової (гр. БУХ-49), Дарини Рудьо(гр. ТК-31), Анни Джумиги (гр.ТО-5), Анни Хомич (гр.БУХ-40), Анни Черпак (гр. ТО-9) виборола ІІ місце.

На VІІІ міжгалузевій Спартакіаді обласного ФСТ «Спартак» наші викладачі Сергій Бойчук (два третіх місця з армспорту і гирьового спорту), Роман Жабчик (ІІІ місце з шашок), Олександр Космачук (ІІ місце з дартсу) і випускниця Оксана Грицюк (І місце з шашок) у складі збірної команди обкому профспілки працівників торгівлі і громадського харчування посіла ІІІ загальнокомандне місце.

На Міжнародному турнірі з легкої атлетики в м. Тирасполь Анастасія Грицюта (гр. ФК-13) здобула три перших місця-з бігу на 100, 200м і в комплексній естафеті.

На Х Спартакіаді обласного управління з фізичного виховання і спорту   з плавання наша збірна команда у складі Юлії Трофімчук (гр.ФК-17), Дарії Купченко(гр.ФК-23), Галини Остапчук (гр.БУХ-53), Романа Олексійчука (гр.ТК-31), Максима Дорофеєва (гр.ВХП-6), Дмитра Фролова і Дмитра Солімчука (гр.ВХП-5), Сергія Покровського (гр.ФК-15), Максима Кондратюка (гр.ФК-25), Владислава Плисюка (гр.ТК-33), Назара Потихенського і Андрія Муляра (гр.ВХП-13) виборола ІІІ загальнокомандне місце, а Юлія Трофімчук в особистій першості — ІІ місце на 100м на спині, ІІІ місце на 50 м батерфляєм, Роман Олексійчук – ІІ місце на 50 м вільним стилем, ІІІ місце на 100 м вільним стилем, Максим Дорофеєв – ІІ місце на 100 м на спині.

Колектив коледжу на ІХ Спартакіаді обласного управління з фізичного виховання та спорту посів ІІ загальнокомандне місце серед 11 навчальних закладів області.

Зичимо всім міцного здоров’я, щастя, успіхів у навчанні і підвищення спортивної майстерності для подальших перемог!

 

Керівник фізичного виховання В.В. Крижов

ЯК ГОТУВАТИСЯ ДО ІСПИТІВ

Іспити, як і більшість явищ життя, - явище перехідне. Коли вони закінчуються, з'являється відчуття свободи, забуваються сльози, нервування, повертається спокійний сон. Але ж можна скласти іспит і з меншими втратами для власного здоров'я, отримати гарні оцінки й чекати наступного іспиту без страху та безсонних ночей. Психологи розцінюють іспит як:

1) «перетравлювання» значного обсягу інформації, яке пов'язане з великим навантаженням на мозок;

2) серйозне емоційне напруження і велике навантаження на нервову систему;

3) оцінювання не лише знань студента, а й його особистості.

Найоптимальніший варіант підготовки до складання іспитів

Розпорядок дня

Харчуватися слід три-чотири рази на день. Мед, горіхи, молочні продукти, риба, м'ясо, овочі та фрукти забезпечать баланс необхідних вітамінів і мінералів в організмі й відновлять енергетичні витрати.

Нормальний здоровий сон і відпочинок зменшать навантаження на нервову систему. Не варто відмовлятись од звичних занять спортом: це буде своєрідним відпочинком.

Слід пам'ятати про біоритмологічні особливості: «сова» неефективно працює о 6 - 8 год ранку, а «жайворонок» навряд чи буде працездатним до 2 - 3 год. ночі. В усіх людей рівень біологічної активності знижений із 17 до 18 години.

Можна вживати тонізуючі препарати, наприклад, із женьшеню чи елеутерококу. Каву краще пити вранці й небагато, лише для того, щоб прокинутися (для тих, хто звик саме так розпочинати свій день). Кава підсилює нервовість і тривожний стан у невпевнених у собі людей. Заспокійливі медичні препарати зовсім не потрібні, їх можна вживати лише за призначенням лікаря.

Правильна організація вивчення навчального матеріалу

Спочатку слід переглянути весь матеріал і розподілити його таким чином: якщо треба вивчити 100 питань за чотири дні, то в перші два дні вивчається 70% усього обсягу, третього дня - решта, четвертого - повторюють вивчене. При цьому складні теми варто чергувати з простішими - не обов'язково вчити всі питання поспіль.

Є й деякі психологічні закономірності, які слід враховувати.

1. Найкраще запам'ятовується інформація, викладена на початку і наприкінці тексту. Середина зазвичай швидко «вилітає» з голови. Тому під час запам'ятовування та повторення слід приділити увагу середині тексту.

2. Повторювати треба не механічно, а вдумливо, зосередившись на змісті. Інформація після її «завантаження» в мозок, якщо її не повторити, утрачається на 20 - 30% упродовж перших 10 год. Щоб цього не сталося, слід прочитати текст, повторити його вдруге, через 20 хв. - утретє, а через 8-10 год. - учетверте, і ще раз - через добу. Тільки після цього можна бути впевненим у тому, що інформація міцно «оселилася» в голові.

3. Особливість «упізнавання». Дивлячись на текст, відчуваєш, що колись це все бачив, читав, отож вирішуєш, що витрачати час на це питання не варто й можна переходити до наступного. Насправді ж це — несвідомий самообман. І якщо не вивчити уважно те, що здається таким знайомим, на іспиті можна не відповісти на таке «знайоме» запитання.

4. Запам'ятати можна найкраще, якщо знати, що є «найближчим»: текст, рисунок, логічна схема.

5. Слід спробувати знайти щось цікаве у найнуднішому матеріалі, адже цікаве запам'ятовується набагато легше. Можна готуватися до іспитів удвох, адже одна голова - добре, а дві - краще. Підготовка до іспиту вдвох має свої переваги, якщо поставитися до цього серйозно й сумлінно. Учити разом не варто, а от повторювати навіть бажано. Це краще робити напередодні іспиту.

Готуватися можна й так: перший день - самостійне вивчення, другий - повторення й переказування один одному. Було б добре розділити теми за інтересами, за складністю, за ступенем засвоєння: один розповідає те, що інший раніше не вивчив.

Розповідати треба чітко, детально, емоційно. Можна проводити «репетиції» перед іспитом і наодинці: ставити собі запитання, уголос відповідати, привчатися слухати своє мовлення.

Шпаргалка — річ потрібна

Використання шпаргалок на іспиті найчастіше закінчується дуже сумно. Вони потрібні лише тим, хто краще запам'ятовує матеріал при конспектуванні: викладений коротко (у вигляді тез), він краще тримається в пам'яті. Шпаргалки зручно перечитувати перед самим іспитом, а от брати на іспит не варто.

«Спокійно, тільки спокійно»

Так завжди в екстремальних ситуаціях казав Карлсон. Слід скористатися його порадою. Адже нервують завжди ті, хто погано знає матеріал. Ті, хто зовсім нічого не знає, зазвичай спокійні. Ті, хто знає матеріал добре чи на середньому рівні, нажахані до останньої хвилини, поки не отримають оцінку. Щоб подолати свій страх, можна розповідати самому собі вивчений матеріал, начебто на іспиті. Уявіть складну ситуацію на іспиті й знайдіть із неї вихід. Поставте самі собі підступні запитання й дайте на них відповідь - переборіть свій страх ще до іспиту. Згадайте випадки свого успіху, подумки відчуйте їх іще раз. Спробуйте вдатися до аутогенного тренування. Налаштуйтеся на те, що «у мене все вийде»

й повторюйте ці слова перед сном. На іспиті не втрачайте самовладання у складний момент, хоч це й нелегко. Згадайте про почуття гумору: іноді воно виявляється і в екзаменаторів. Складіть план відповіді на іспиті, це теж заспокоює.

Бажаємо вам якнайкраще скласти іспити!

Підготувала Козлинець О.Ю., психолог коледжу

СМАЧНО!

Судак по-фермерськи

GusevikФіле судака нарізати на порційні шматки, посолити, обсмажити з двох сторін на олії до напівготовності. Моркву нарізати соломкою, цибулю - півкільцями. Овочі спасерувати на олії. Шампіньйони ошпарити і нарізати скибочками. Пасеровані овочі розкласти в порційні сковорідки, зверху викласти рибне філе, потім підготовлені гриби, поперчити, залити майонезом і посипати тертим сиром. Запікати за температури 2000С протягом 20 хв.

 

Інгредієнти на 4 порції: філе судака – 500г,гриби – 200 г, цибуля ріпчаста – 2 шт., морква – 3 шт.,сир твердий -150 г,перець, сіль.

Салат з креветками, грибами і грінками

Салат помити, обсушити, нарізати соломкою, цибулю - кільцями, гриби вийняти з розсолу, нарізати соломкою, петрушку дрібно посікти. Креветки швидко обсмажити в розігрітій олії, додати подрібнений часник. Білий хліб нарізати кубиками, підсмажити злегка на маслі, додати насіння кунжута.

Рослинну олію змішати з оцтом, яблучним соком, цукром, карі, сіллю, чорним меленим перцем.

Салат викласти в салатник, зверху викласти креветки і грінки, полити заправою, оформити зеленню.

Інгредієнти:салат – 1 пучок, цибуля зелена -1 пучок, гриби мариновані - 250 г, зелень - 1 пучок, креветки - 250 г, олія рафінована - 2 ст. л, кунжут -1 ч.л., сухарі, часник - 2 зубки.

Для заправи: масло рослинне -4 ст. л., оцет – 5 ст. л., яблучний сік -4 ст. л., цукор-1/2 ч.л., порошок карі -1/4 ч.л.

Рулетики з лососем

Вірменський лаваш -1 шт., вершковий сир - 300 г, слабосолений лосось-200г, зелень

Рибу нарізати тоненькими скибочками, зелень нашаткувати. Лаваш змастити сиром, розкласти в декілька рядів лосось і посипати зеленню. Скрутити в рулет, охолодити і нарізати шматочками завтовшки 4-5 см.

 

Підготувала Гусевик Г.М.

Перша сесія

3 місяці до сесії

Боже, це Рівне! Боже, це РКЕБ! Боже, я студентка! Боже, що їсти? Аж не віриться! Треба тепер звикати, що поруч немає мами, друзів, зате нарешті я самостійна. Так, що там у нас з розкладом? Перший урок, тобто пара, а хто вчитель? Тобто викладач. А, Петро Іванович. Цікаво, як це буде?..

2 місяці до сесії

А що це за оголошення біля розкладу? Якесь нове слово…сесія…перший раз таке чую. Що, вже треба починати готуватись? Ні, я не згадаю про іспити за тиждень! Чесно! Ви не знаєте, яка я відповідальна!

Тиждень до сесії

Так, мамо, я добре харчуюсь (започаткувала нову методику – щоразу, коли їжджу додому, намагаюся наїстися на місяць наперед), і одягаюся тепло (три пари шерстяних шкарпеток таки знадобилися). Навчання? Прекрасно! Сесія? Сесія?.. Через скільки днів перший екзамен?..Ммм… Бувай, мамо! Я побігла! Куди? В бібліотеку!(Згадати б лише, де читацький квиток).

Три дні до першого іспиту

Після довготривалих, виснажливих експериментів було встановлено, що найсолодше спиться на підручнику з економіки. Друге місце «посідає» історія України, і, нарешті, третє місце (формат книги не дуже зручний) – культурологія.

2 дні до першого іспиту

Ніколи так багато не читала! Різко падає зір…від занадто дрібного почерку на «шпорах». Довжина третьої «шпори» досягає 55 сантиметрів і 5 міліметрів. Як телефонувати до Книги рекордів Гіннеса?

1 день до першого іспиту

Вперше за три дні вийшла з гуртожитку, і то лише тому, що дівчата вмовили. Довго змушували мене вийняти всі книги з сумки. Нарешті відібрали, але з історією розлучатися я відмовилася. Ви що? Це ж святе! На півдорозі до магазину згадала, що завтра перший іспит. І не дуже мені той хліб потрібен. Ще сухарі залишилися.

День іспиту (Армагеддон)

Кінець третьої безсонної ночі. Дорогою до умивальника тричі наткнулася на стіну. Виявила, що в дзеркалі вже не відбивається моє зображення. Потім зрозуміла, що дивлюся в стіну. Налила чаю. Виявилося, налила повз чашку. Спробувала ще раз. Після третього разу вийшло. Одягалася довго. Перед виходом допила третю баночку валер’янки. Повеселішала. Біля гуртожитку кіт привітно посміхнувся, помахав мені лапою, побажав: «Ні пуху!»- «До чорта»,- відповіла я. Класна штука валер’янка.

Дорога до коледжу була веселою та безтурботною. Здається, я співала якусь пісню і роздавала усім перехожим свої шпори, запевняючи, що це газета «Сім днів». Всі наступні події важко пригадати через рожевий туман, але прийшла до тями знову ж таки в гуртожитку із заліковкою в руках і тупою посмішкою на обличчі. В заліковці красувалася…п’ятірка! П’ятірка?!! Недарма, все-таки, спала на підручнику з економіки! Фуух…всі вітають, дзвонять батьки, друзі. Так приємно! Бажають удачі і на наступному іспиті. На наступному?!! О Боже…

Свято наближається!


Як правильно зустріти Новийрік

 

ZmiyaГосподар року змінює свій вигляд, і якщо 12 років тому був рік Білої Металевої Змії, то 2013 рік – це рік Чорної Водяної Змії. В цілому, звичайно, Змія свій характер не змінить, вона буде такою ж обережною, мудрою, неквапливою, але деякі тонкощі все ж потрібно враховувати.

Що Змія цінує найбільше, так це ретельність і неквапливість у веденні справ. Тому почни готуватися до Нового року заздалегідь. Насправді часу залишилося не так вже й багато, якраз на те, щоб підготуватися до святкування без поспіху і суєти.

Організація свята

Готуючись до Нового року, май на увазі, що все необхідно продумати до останньої дрібниці, починаючи від серветок на святковому столі і закінчуючи модним платтям, яке ти вдягнеш у цю ніч. Змія – істота, яка цінує деталі. Отже, заплануйте все заздалегідь.

Гості

Цей Новий рік зустрінь у колі близьких друзів і рідних. Не слід запрошувати багато гостей. Створи затишну, спокійну атмосферу, збери за святковим столом тільки тих людей, які тобі справді дорогі і з якими у тебе склалися хороші стосунки. Змія цінує все, що пов’язано з родиною, тому найкраще, якщо це буде не молодіжна вечірка, а сімейне торжество.

Подарунки

Подумай, чим можна порадувати рідних і близьких. Купуй потрібні речі, а не просто сувеніри. Намагайся догодити всім запрошеним. Прояви мудрість: щоб не довелося купувати подарунок поспіхом, вдома склади список тих, хто буде присутній на святі, а також приблизний список подарунків.

Дім

Перед святом проведи вдома генеральне прибирання, розстав усе по місцях, знайди місце для символу нового року, наприклад, статуетки, картини або іграшки. Будинок слід оформити на морську тематику, використовуй відповідні предмети: черепашки, камені.

Святковий стіл

Для новорічного столу придбай гарну скатертину, столові прибори.  Знайди кілька оригінальних рецептів страв з морепродуктів. Добре, якщо страви будуть з дорогих видів риб, наприклад, форелі, сьомги, стерляді. Прикрасою столу можуть стати дуже смачні тарталетки з маслом та ікрою. Головну страву можна приготувати з кролика, адже змія дуже любить ласувати цими звірятками.

Ялинка

Новий рік 2013 – це привід відвідати ялинкові базари, навіть коли ти - щасливий володар штучної ялинки. Нехай штучну ялинку не потрібно виносити на смітник і вона не обсипається, не жовтіє – для змії важливо, щоб ялинка була справжньою, щоб квартира наповнювалася справжнім ялинковим ароматом.

Прикрась ялинку кульками зеленого, блакитного, золотого кольорів або вияви фантазію і зроби прикраси власноруч. Що б ти не придумала, змія це оцінить, так як їй до смаку оригінальність і творчий підхід.

Вбрання

В одязі знову ж таки надай перевагу блакитним, зеленим і золотим відтінкам. Можна звернути увагу на срібні й чорні кольори. Якщо дамам дозволяє фігура, можна одягатися в обтягуючі сукні, що імітують зміїну шкіру. Але пам’ятай, що вбрання повинно бути зручним, адже тобі доведеться провести в ньому не одну годину. Чоловікам слід порадити одягнутися в строгі класичні костюми темно-синього або чорного кольору.

Якщо у тебе є прикраси з дорогоцінними каменями, обов’язково одягни їх на себе в цей вечір, так і до символу року піддобришся, і весь рік житимеш у розкоші. Також не забудь про новорічний макіяж і манікюр.

 

Пам’ятай, змія – істота складна й суперечлива. З одного боку, вона мудра й справедлива, з іншого – холодна й обачлива, тому намагайся дотримуватись наших порад

 

Нехай Новий 2013 рік стане гарним приводом для змін на краще!

Наостанок

Вітаємо з днем народження!

Завідувача товарознавчо-технологічного відділення Свіріліну Валентину Вадимівну (30.10), заступника директора з навчально-виробничої практики Михасюк Катерину Володимирівну (11.11), викладачів Шпортько Лесю Василівну (26.10), Дідковського Андрія Леонідовича (29.10), Жабчика Романа Васильовича (11.11), Жадана Віталія Васильовича (17.11), Порохненко Тетяну Анатоліївну (20.11), Комончук Ольгу Іллівну (26.11), Вербило Тамару Володимирівну (06.12), Сухецьку Анну Сергіївну (21.12),майстрів виробничого навчання Гусевик Ганну Мілентіївну (17.10), Калинчук Раїсу Павлівну (10.12), бібліотекаря Абрамчук Ганну Анатоліївну (05.12).

Бажаємо щастя, гараздів без ліку,            Хай стелиться довга життєва дорога.

          Міцного здоров’я та довгого віку.             Чистого Вам неба, миру в рідній хаті,

Нехай оминають всі болі й тривоги,       Щоб були щасливі й на добро багаті

Новорічний гороскоп

Овен Не ловіть сніжинки на язик, якщо ви не впевнені, що всі птахи відлетіли в теплі краї.

Тілець Якщо ви прокинулися і під ялинкою не знайшли подарунків, не турбуйтеся: їх уже розібрали.

Близнюки Коли почалися зимові канікули й ви щасливі, не поспішайте радіти. Й оком не змигнете, як канікули скінчаться.

Рак Ковзанка нинішнього року обіцяє бути дуже слизькою, тому будьте обережними на поворотах.

Лев Якщо ви заснули обличчям у салаті - ви слабка людина.Сильні сплять обличчям у десерті!

Діва Не плюйте під стіл - там можуть бути гості!

Терези Дитинство від вас піде по-англійськи - не попрощавшись, а от лінь прийде по-нашому - не привітавшись.

Скорпіон Якщо ви прокидаєтеся від власного хропіння і вас це дратує –спіть в іншій кімнаті.

Стрілець Цього Нового року триває полювання на Діда Мороза. Можливо, він не виконав якесь ваше бажання, висловлене в торішньому новорічному листі.

Козеріг Воду з крана спочатку фільтруйте, а потім кип’ятіть.Але все одно не ризикуйте: пийте пиво!

Водолій Зорі радять не сердитися на ту людину, яка змусила вас читати підручники на канікулах: до добра це не доведе!

Риби Перший день після канікул буде важким, бо пари тягнутимуться довго-довго… і опитування вас не мине.

Вікторія Гавазюк, гр.БУХ-53

Дякуємо

природі за зиму, РКЕБ за те, що примушує готуватися до сесії,   будильнику за те, що його можна й не накрутити, Інтернету за сайти для дорослих, собі за те, що ми є, морському котику за те, що вірно лежить на сторінках нашої газети.

 

Мудрі думки

***

Кохання завжди приходить вчасно.

Бистшицька Зоф’я, польська письменниця

***

У жінок – усе серце, навіть голова.

Жан Поль, німецький письменник

***

Допоки люди люблять, вони пробачають.

Ларошфуко Франсуа де, французький письменник

***

Розумного щастя не буває.

Ростан Жан, французький письменник

***

Перший твій обов’язок полягає в тому, щоб зробити щасливим себе самого.

Фейєрбах Людвіг, німецький філософ

***

Умій іти сонячним боком життя.

Родзевичувна Марія, польська письменниця

 

Весела перерва

 

***

 

І настав грудень 2012 року…

І з’явився в небі астероїд.

І став він падати на Землю.

І запанувала на Землі паніка: настає кінець світу за ацтекським календарем.

І впав астероїд на кам’яний календар ацтеків.

І був пил. І була ударна хвиля.

А коли пил розсіявся, на місці зруйнованого календаря стояв новий календар ацтеків, до 32 118 року.

А поруч лежав інший камінь, менший.

І був на нім напис: «Наступний календар буде надісланий на планету точно в день завершення старого календаря. Спасибі за використання наших кам’яних календарів!»

Студентська газета Рівненського коледжу економіки та бізнесу

Редакційна колегія

Романчук В.П. –голова

Вербило Т.В. – заступник голови

Редакція:

Головний редактор Вербило Т.В.

Верстка і дизайн Назаров А.Л.

Кореспонденти:

Козлинець О.Ю., Гаврилюк А.О., Гусевик Г.М., Крижов В.В., Білецький В.В., Столярець О.К., Павлусь Г.В., Колодич Ю.М., Мартинюк С.Ф., Данилов В.В., Тарасюк Т., Нікітчук Ю., Усик О., Басовець І., Кушнірук В., Гавазюк В., Салько В., Пасічник Л., Мішина З., Антонюк Ю., Гончарук О., Федорук О., Шишка К., Кіряк У., Яковчук І.


 

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Розробник Назаров А.Л. Joomla!. Designed by: internet hosting company value hosting Valid XHTML and CSS.