PDF Печать E-mail

Polosa_Podii

    21 Березня 2017р.

  2017.03.17_Vsesvitn_den_poezii3Всесвітній день поезії

Уся історія людства доводить, що поетичне слово йде поруч із людиною від самого Буття до сьогодення. А в день весняного рівнодення, коли світ після зимової сплячки пробуджується від перших подихів весни, коли серце співає, коли на папір лягають найпотаємніші слова, відзначається Всесвітній день поезії, який припадає на 21 березня.

Дату святкування встановлено делегатами 30-ої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1999 році.

Перший Всесвітній день поезії відбувся у столиці Франції у 2000 році, у штаб-квартирі ЮНЕСКО. Поезія, як зазначено в ухвалі ЮНЕСКО, може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні запити сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якомога бiльше суспільної уваги.

Крім того, Всесвітній день поезії дає можливість ширше заявити про себе малим видавництвам, завдяки яким, в основному, читачі дізнаються про творчість сучасних поетів та діяльність літературних клубів, що відроджують споконвічну традицію живого звучання поетичного слова.

Цей день, вважає ЮНЕСКО, повинен сприяти створенню у засобах масової інформації позитивного образу поезії як справжнього сучасного мистецтва, відкритого людям.

Основна мета святкування Всесвітнього дня поезії - заохочення мовного розмаїття та підтримка зникаючих мов за допомогою поезії.

Свято покликане сприяти розвитку поезії, поверненню до традиції поетичних читань, викладанню поезії, відновленню діалогу між поезією та іншими видами мистецтва (театром, танцями, музикою, живописом), а також заохоченню видавничої справи та створенню на сторінках засобів масової інформації позитивного образу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого для людей.

В Україні святкування Всесвітнього дня поезії уперше відбулося в 2004 році.

Кожен поетичний твір - це своєрідна музика, коли слова починають „танцювати” під закладений у них ритм. Це краса звуку у гармонії з почуттями, відгук душі у словах, відгомін стуку серця.

Поезія - це сум, чарівність, музика, дотик до душі, струни якої ще довго будуть бриніти. І чим частіш - тим краще. Тоді людина буде духовно вищою та прекраснішою.

Творці поезії тонко сприймають навколишній світ, вони передають свої відчуття через рими, медіуми гармоній навколишнього видимого-невидимого багатовимірного Життя.

Це надзвичайні люди: талановиті, з багатобарвним сприйняттям світу, з очима, розплющеними для всього прекрасного. Поезія - це стан їхньої душі, пісня, яка лине із самого серця. Кожен вірш - це сповідь поета, якийсь незабутній епізод з його життя, неповторний барвистий опис життєво-важливих цінностей, переживань, почуттів, емоцій.

Поезія- це неповторність. Однакових поетів не буває, бо в кожному є щось своє, незвичайне. З кожним поетом асоціюються свої рими, свої думки, свій настрій, свої слова… Вивчаючи творчість того чи іншого поета, ми маємо унікальну можливість побути з думками поета наодинці, відкрити для себе його внутрішній світ та настрій. І якщо цей настрій співпаде з настроєм читача, то другий назавжди запам’ятає віршовані строки автора, поділиться ними із своїми рідними та друзями. Тоді поетичний твір відродиться заново, набуде нового, неповторного значення. Так він буде відроджуватись ще не один раз, даруючи відраду своїм читачам та безсмертя своєму автору.

Що таке поезія?

 

Що таке поезія?

Це – мука:

Підступає, множиться, болить.

Іноді візьме тебе за руку,

Іноді відпустить і мовчить.

 

Що таке поезія?

Це – свято:

Грає в тобі музикою слів,

Молодечо, радісно, крилато

Викресає іскру з почуттів.

 

Що таке поезія?

Це – совість:

Бо коли несила говорить,

То вона заплаче… І говорить,

І сльозою кожною бринить.

 

Що таке поезія?

Це – проза, 

Що до рими пнеться в лабіринт.

Вулканічна лава, що морозить.

Жар вогню, що в спеку холодить.

 

Що таке поезія?

Молитва. 

Звернення до Бога і людей.

Це - любові невимовне світло,

Що до Тебе крізь цю ніч веде.

 

Із нагоди Всесвітнього дня поезії в читальному залі бібліотеки оформлено книжкову виставку „Поезія єднає серця”, яка знайомить з поетичним словом, що бентежить душу, хвилює, збагачує духовно. На виставці представлені книги відомих українських і зарубіжних поетів, а також збірки поезій наших сучасних земляків.

Цими днями фонд нашої бібліотеки поповнився двома книгами початківців - поетес.

„Мелодія душі моєї”- перша збірка поезій Ганни Пехник із Львівщини. Авторка виклала свої думки, мрії, сподівання на відродження українського духу. Вона закликає усім серцем, єством любити Україну, один одного.

2017.03.17_Vsesvitn_den_poezii1

„Хочу бути весною”- перша збірка і в Катерини Тибель - викладача туристичних дисциплін РКЕБ. Щось загадкове, таємниче і разом з тим легке і ніжне - це поетичний світ нашої колеги. Її вірші приваблюють своєю ліричністю, любов'ю до всього земного.

2017.03.17_Vsesvitn_den_poezii2Шановні викладачі, співробітники та студенти коледжу, запрошуємо Вас ознайомитися з книжковою виставкою. Можливо, саме тут Ви знайдете дуже необхідну і цікаву збірку поезій.

Доторкніться до поетичного слова - і Ви відчуєте неперевершену насолоду!

Хома Є.С., зав. бібліотекою

 2017.03.17_Vsesvitn_den_poezii

 


 
Баннер
Баннер
Баннер

Яку спеціальність обрати?
 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні129
mod_vvisit_counterВчора205
mod_vvisit_counterНа цьому тижні129
mod_vvisit_counterНа попередньому тижні1462
mod_vvisit_counterВ цьому місяці3623
mod_vvisit_counterВ минулому місяці6892
mod_vvisit_counterВсього542201

Сьогодні: 2019-06-17 16:18

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Розробник Назаров А.Л. Joomla!. Designed by: internet hosting company value hosting Valid XHTML and CSS.