PDF Печать E-mail

Polosa_Podii

    18 Травня 2017р.

2017.05.18_Den_Vishivanki118 травня - День вишиванки, який єднає Україну

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може спіткати людину в житті. Це - символ краси та міцного здоров’я, щасливої долі, родинної пам’яті, вірності, любові, злагоди в родині. Вона настільки звичною стала в житті українців, що з’явилось спеціальне свято – День вишиванки.

  Свято порівняно молоде – його вперше відзначили у 2006 році. З’явилось воно завдяки пропозиції однієї із студенток факультету історії Чернівецького національного університету, яка запропонувала відсвяткувати Міжнародний день вишиванки. А надихнув її знайомий, котрий завжди одягав сорочку.

Тоді, у 2006 році у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів університету, але з роками це свято переросло у національне.

Наступного року свято вишиванки відзначалось лише у Чернівецькому національному університеті, однак вже за рік воно поширилось на всі навчальні заклади України.

Із року в рік свято набуває все більших масштабів, але  залишається незмінним те, що патріоти України у вишиванках ходять у будні і свята.

День вишиванки не має жодних політичних мотивів, бо головна мета – збереження та популяризація українських традицій та цінностей серед молоді і дітей.

У 2014 році проведено конкурс на краще фото сім’ї у вишиванках.

У 2015 році була започаткована акція „Подаруй вишиванку захиснику”, під час якої вишиванки були передані бійцям - учасникам бойових дій на сході України. Акція набула світових масштабів – у ній взяли участь близько п’ятдесяти країн світу.

Свято відносно нове, але свої традиції  вже має. Зокрема, в столиці та інших населених пунктах України люди у вишиванках організовуються в таких красивих акціях, як „Найкраща вишиванка” чи „Найкраще фото у вишиванці”. 

Важливо, щоб кожен відчув гордість за причетність до духовності, культури, історії своєї держави.

І чудово, коли поряд будуть вишиванки із  різних регіонів України. Тому, що у різноманітті наші  багатство і неповторність. 

Із цієї нагоди у бібліотеці коледжу оформлено тематичну книжкову виставку - композицію „18 травня - День українського національного вбрання „День вишиванки”. На фоні вишиванок представлені книги по даній темі.

Запрошуємо усіх бажаючих більш детальніше дізнатись про це свято!

Хома Є.С., зав. бібліотекою

2017.05.18_Den_Vishivanki
 
Баннер
Баннер
Баннер

Яку спеціальність обрати?
 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні128
mod_vvisit_counterВчора205
mod_vvisit_counterНа цьому тижні128
mod_vvisit_counterНа попередньому тижні1462
mod_vvisit_counterВ цьому місяці3622
mod_vvisit_counterВ минулому місяці6892
mod_vvisit_counterВсього542200

Сьогодні: 2019-06-17 16:13

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Розробник Назаров А.Л. Joomla!. Designed by: internet hosting company value hosting Valid XHTML and CSS.