PDF Печать E-mail

Polosa_Podii

  08 Травня 2019р.

2019.05.08_Den_pam_primir_RadchukДень пам’яті та примирення

08 травня 2019р. у Рівненському обласному краєзнавчому музеї в групах ХТ-13 (кл.кер. Радчук О.В.), ПТБ-5 (кл. кер. Гаврилюк А.О.) була проведена виховна година до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Студенти переглянули виставку «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори».

Виставка розказує про 30 людських доль за дротами 11 таборів Третього Райху. Історії, наведені у виставці, говорять: багато українців не хотіли миритися з роллю пасивних рабів нацизму. У таборах вони формували мережі взаємодопомоги та підпільні організації, навіть, здавалося б, у безнадійних умовах наважувалися на втечі, бунти й повстання, готові були пройти пішки тисячі кілометрів, аби повернутися на Батьківщину.

День пам’яті та примирення та День перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.

Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939–1945 років. Найтяжчі – демографічні, які оцінюють у 8–10 мільйонів осіб. Сьогодні Україна, як і у роки Другої світової війни є епіцентром протистояння агресору. Україна є важливим чинником європейської безпеки у протистоянні російській агресії.

Вихідці з України були і в Аушвіці, і в Бухенвальді, і в Дахау, і в Равенсбрюку, в інших концтаборах нацистської Німеччини. Вони розчинилися серед інших національних груп: «росіян» (громадян СРСР), «поляків», «угорців», «румунів». Через те, що Україна не була незалежною, ми не знаємо, скільки наших співвітчизників пройшли нацистські концтабори.

Друга світова війна – свідчення прояву патріотизму, великих чеснот воїнів-українців, що боролися проти нацизму. За важких умов панування тоталітарної системи, ціною незчисленних утрат вони змогли захистити свій дім і свою Батьківщину. Жива пам’ять про такі події є застереженням для будь-якої країни, наочним аргументом на користь збереження незалежності, громадянського миру, єдності та злагоди у суспільстві. А також – запобіжним фактором від можливості повторення подібного сценарію.

Екскурсія виявилась цікавою та пізнавальною .

Ми пам’ятаємо трагічні уроки минулого.

#НІКОЛИЗНОВУ


Радчук О.В., Гаврилюк А.О., класні керівники

2019.05.08_Den_pam_primir_Radchuk

 
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Яку спеціальність обрати?
 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні151
mod_vvisit_counterВчора254
mod_vvisit_counterНа цьому тижні405
mod_vvisit_counterНа попередньому тижні1549
mod_vvisit_counterВ цьому місяці151
mod_vvisit_counterВ минулому місяці6250
mod_vvisit_counterВсього691516

Сьогодні: 2020-12-01 14:51

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Розробник Назаров А.Л. Joomla!. Designed by: internet hosting company value hosting Valid XHTML and CSS.