PDF Печать E-mail
   10 Травня 2012 р.

   Газета "Наш коледж" Випуск №17


9_travnyaСвято, яке завжди з нами

З плином часу, з відстаней прожитого й пережитого повніше й виразніше осягаються масштаби, наслідки та значущість війни, яка була для нашого народу воістину Великою і Вітчизняною. Такою вона має залишитись і для прийдешніх поколінь – як взірець справжнього патріотизму, відданого служіння Вітчизні.
Згадаймо поіменно всіх, хто ціною власного життя заплатив за Перемогу: полеглих на полях битв, у партизанській борні, замучених у катівнях та концтаборах, померлих від ран, тих, хто пішов від нас уже в мирну добу. Вічна і світла їм пам’ять!
З глибокою повагою та вдячністю звертаюся до шановних ветеранів. Доземний уклін Вам за свято, яке Ви вибороли. Щастя Вам, здоров’я і добра, підтримки й розуміння в суспільстві. Ви сповна цього заслужили.
Нехай усім нам додає енергії, наснаги та оптимізму непідвладна часові пам’ять про творців Великої Перемоги.

В.П. Романчук, директор коледжу, заслужений працівник освіти України, кандидат педагогічних наук, відмінник охорони здоров'я, відмінник освіти, почесний працівник туризму

 

Поетична вітальня

…А свіча все горіла, воском падали сльози,
А свіча все палала й догоряла дотла…
Сорокові роки, злива жаху й неволі!..
Україну вбивають, вона ледве жива…
Янголята малі простягають до матері руки:
«Обійми! Пригорни!»Та закрилися очі навік…
Погорілі хати… І не чути уже серця стукіт.
Німець! Нелюд! Спинися! Ти - звірюка, а не чоловік!
Та невже Бог байдужий до тяжкого страждання дитини?..
Та невже Бог глухий до молитви мільярдів людей?..
…А свіча догоряє. Нам ніколи уже не забути
Тисячі понівечених долею днів і ночей.

svicha

 

Ольга Усик, гр. ТО-7


 

На честь Свята Перемоги в коледжі відбувся  концерт, який організували викладачі Кадубець Д.З. і Логин М.В.

2012_05_09_Den_Peremogi 2012_05_09_Den_Peremogi1 2012_05_09_Den_Peremogi2 2012_05_09_Den_Peremogi4


На фото: учасники cвяткового концерту


 

Немає часу нудьгувати!


Tijd_Ciklu_TK

 

Вирує студентське життя


Товарознавчо-комерційна циклова комісія провела тиждень спеціальності  з 5 по 12 березня нинішнього року.
5 березня студенти ІІІ курсу взяли участь в інтегрованій викладацько-студентській науково-практичній конференції в Рівненському інституті слов’янознавства Київського славістичного університету. Викладачі циклу допомогли студентам підготувати ґрунтовні доповіді, а також здійснити практичні дослідження з визначення якості певних зразків продукції.
Наступного дня викладач Музика Н.І. провела відкрите заняття з товарознавства непродовольчих товарів на тему „Розпізнавання асортименту й оцінка якості взуття”. Студенти групи ТК-54 розпізнавали асортимент взуття, оцінювали його якість, співставляючи фактичні показники з вимогами державних стандартів.
6 березня відбулося заняття-екскурсія для студентів групи ТК-31 на виставку
Tijd_Ciklu_TK1 хлібобулочних та кондитерських товарів від місцевих виробників, що організувало Управління громадського харчування та торгівлі м. Рівне. Студенти-товарознавці під керівництвом  Басараби М.М. активно вивчали асортимент та цінову політику учасників виставкової торгівлі. Завершилась екскурсія найприємнішим для студентів - смакуванням булочок, тістечок, кексів, ромових бабок, печива, пряників, бубликових виробів.
7 березня в коледжі проведена виховна година, присвячена Міжнародному жіночому дню   (підготували Столярець О.К. та Скора О.М.).  Родзинкою концерту було виконання всіх святкових номерів чоловіками коледжу  - викладачами і студентами. Зворушила всіх присутніх жінок пісня у виконанні директора Романчука В.П. Приємним сюрпризом став дует у складі викладача Ойцюся А.М. та музичного керівника Шапірка В.М.  Програма містила також фотоколаж видатних українських жінок, фотоколаж-гороскоп жінок коледжу, музичну композиція у виконанні скрипаля, танцювальні номери, авторську пісню у виконанні студента Абдуллаєва А.
Tijd_Ciklu_TK2Завершився тиждень циклової комісії відвідуванням професійного кінозалу, в якому транслювався фільм „Магазин майбутнього...”   (підбір цікавої та актуальної відеоінформації здійснила завідувач товарознавчо-технологічного відділення Свіріліна В.В.). Креативна торгівля на межі  фантастики сьогодні – це реальність завтра. У цьому  мали можливість переконатися присутні в кінозалі студенти та викладачі.
Протягом тижня спеціальності відбувалася роздрібна торгівля  булочними й кондитерськими  виробами та соками за цінами виробників. Первинні вміння та навички щодо здійснення відпуску товарів та якісного обслуговування споживачів студенти-практиканти груп ТК здобували саме тут. Приймати товари за кількістю та якістю, викладати їх, готувати до продажу вчилися студенти під мудрим керівництвом майстрів Калінчук Р.П., Ткачук В.П.
Отже, тиждень був насиченим та цікавим, і всі бажаючі мали можливість у цьому переконатися.

 

Столярець О.К., голова циклової комісії товарознавчо-комерційних дисциплін

 

 

У березні  проводився тиждень циклової комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін.
Його відкриття розпочалося 26 березня презентацією картин Т.Г. Шевченка на екрані у фойє коледжу та інформаційним повідомленням цікавих фактів про Великого Кобзаря. Організатори цього заходу викладачі Печенюк С. М. та Гонтар В. Є.  показали велич Шевченка - відомого всьому світові поета та талановитого художника.
Наступного дня  учасники тижня мали змогу відвідати урок-виставу за новелою «Іntermezzo» М.М. Коцюбинського. Заняття підготувала викладач  української мови та літератури Мельниченко С.А. На сцені актової зали свій артистизм продемонстрували студенти Павло Гришкевич, Яна Чорна, Іванна Юрчук, Тетяна Дежнюк, Інна Римар, Ігор Твердохліб. Завдяки  ретельним репетиціям та глибоким знанням викладача складний твір українського письменника-імпресіоніста став зрозумілим.
А в середу, 28 березня, викладач світової літератури Мокрій О.М. запросила всіх бажаючих  на «Бурштинову феєрію Рівненщини». Присутні на заході дізналися про походження, історію, родовища, вироби та прикраси, а також лікувальні властивості бурштину. Побували на віртуальних екскурсіях  в музеях Рівного та Ермітажі Санкт-Петербурга.
У четвер Артемюк В.П.   (викладач історії) та  Вербило Т.В.   (викладач української мови та літератури) «провели» всіх бажаючих «вулицями старого міста». Було дуже цікаво дізнатися, як називалися раніше  найстаріші вулиці Рівного, який зовнішній вигляд вони мали, які будівлі стояли на них. Відчувалося, що викладачі опрацювали великий обсяг інформації для того, щоб цікаво й легко передати її глядачам.  
А завершували тиждень циклу 30 березня Погодіна Н.В.   (викладач української мови та літератури) та Козлинець О.Ю.   (психолог), які  запросили всіх до кав’ярні  «ЛітРел» на захід «Давайте поговоримо про 60-ті ХХ століття». Студенти під керівництвом викладачів вміло й віртуозно відтворили атмосферу 60-тих: лунала музика тих часів, декламувалася поезія, демонструвалися уривки з фільмів та репродукції художників-шістдесятників, костюми та зачіски допомогли згадати моду середини ХХ століття. Романтичну атмосферу навіював аромат кави, яку вміло заварювали   студенти–технологи під керівництвом Павлусь Г.В. та подавали офіціанти в чорно-білому вбранні.
Всі заходи були надзвичайно цікавими й захоплено сприймалися глядачами.

Мокрій О.М., викладач світової літератури

 

 

Ми – майбутнє твоє, Україно!

 

Юна майстриня


PilipchukЗнайомтеся: Тетяна Пилипчук, студентка І курсу групи ФК-19. Нещодавно Тетяна взяла участь у Всеукраїнському
конкурсі з квітникарства та ландшафтного дизайну «Мальовнича країна – футбольна країна» і разом з іншими членами гуртка станції юних натуралістів була нагороджена дипломом  Міністерства науки і освіти, молоді та спорту України, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за І місце.
- Таню, вітаємо тебе з перемогою. Скажи, будь ласка, скільки років ти займаєшся лозоплетінням?
- Ще в третьому класі я стала членом гуртка «Захоплююче лозоплетіння» на станції юних натуралістів. Привела мене туди старша сестра, яка, до речі, й сама займалася лозоплетінням. Сестра перестала відвідувати гурток, а я залишилася.
- Чому ти обрала саме це заняття?
- Мені це цікаво. Крім того, коли плетеш, то масажуєш пальці. А ще лоза має
Pilipchuk1 специфічний лікувальний запах.
- Що ти вмієш виготовляти з лози?
- Підставки для посуду, кошики, хлібниці, шкатулки. Можу обплести пляшку.
- Які вироби члени гуртка представили на конкурс?
- На конкурс ми сплели фігуру футболіста висотою 160 см.

Першого дня ми захищали дипломну роботу – проект клумби, а наступного - втілювали цей проект у життя – висаджували клумбу. В її центрі ми розмістили фігуру футболіста, а навколо посадили чорнобривці, айстри, самшит, седум, чистець.
- Таню, як гадаєш, це захоплення на все життя?
- Це моє хобі. Два роки тому я закінчила біологічну школу в НЕНЦі і отримала посвідчення спеціаліста з лозоплетіння.
- Чи подобається тобі навчатися в нашому коледжі?
- Безперечно. Особливо люблю математику та географію.
- Успіхів тобі, Таню. І подальших перемог!

Спілкувалася О. Опольська, гр.ТО-7

 

Наша творчість


Derevo

Складна моя весна...

Весна прийшла… Продовження фрази всім доволі знайоме:  сонечко пригріло…А ви про що подумали? Так, дійсно, весна – пора, коли голова  забита всім, крім, уроків, а все – це, звичайно ж, кохання! Знаєте, не буду вам надокучати банальними розповідями маразматичних  love story, а просто скажу: «Як не крути, з якого боку не дивись, а це все-таки класно!»
Спостерігаючи за закоханими подругами,  які просто  божеволіють від кохання, думаєш: «Як добре, що ти нікого не кохаєш».
Еге ж, до пори до часу це, і все, навіть людське серце, під теплим промінням сонця починає танути…і капати на голову…А вже як накапає, то довго ще стан очманілості не покине домівку розуму.
Ідеш по вулиці  - і співає душа… нікого й нічого не бачиш. Як  П’ятачок  із надувною кулькою, летиш над землею.
Так, справді класно! І яке там кохання?!
Здається, зібрала б усе це життя і викинула б у смітник, заївши шоколадом. Життя – чудова штука…нічого не скажеш!
А ось вже й Останній дзвоник. Несеш залікову книжку додому й думаєш: «Ух, купити б лотерею й виграти мільйонів 5 баксів, може, мама не викине комп’ютер через вікно і не розтопче МР3 - плеєр».
Мрії, мрії…
«Боже, за що ти мене розумом образив?» - запитую кожен вечір,читаючи якийсь застарілий минулотижневий журнал. Останній день весни повинен бути яскравим святом, адже завтра вже літо! Але, як завжди, це свято закінчується, коли, злі як чорти, батьки телефонують на мобільний, знайшовши твою, здавалось  би, так добре заховану заліковку, і кличуть тебе із твоєї весни… Ось так.
А знаєте, чому весна так схожа на кохання? Тому що в них обох  однаковий характер, і, напевно, це  головна причина того, що кожен у своєму житті прагне кохання та чекає весни.
Отож живіть весною й насолоджуйтесь коханням…

Вікторія Гавазюк, гр.БУХ-53

 

 

13 травня – День матері

Уклін Вам, любі наші неньки!

 

Вдячність


mamaandbaby8Мама… Мамочка… Матуся… На мою думку, це не просто слова, а щось набагато більше.
Маленькою й беззахисною я прийшла в цей світ і відразу занурилася в тепло материнської любові й турботи. Я чула її лагідний голос, що співав над моїм ліжечком… Я вірила, що розбите коліно залікує мамин поцілунок, а ще завжди знала,  до кого бігти за захистом… Це вона вчила мене вимовляти перші слова, робити перші кроки, посміхатися до людей, говорити з ними ввічливо, з любов’ю. З усього цього складається дитяча пам’ять, відчуття рідного берега дитинства.
Ненька вчила мене бути й дорослішою… І, пізнаючи закони життя, саме від неї я переймала наймудрішу науку – любити людей. Адже лише з любові народжується прекрасне. Мама вчила мене поважати друзів, бути вірними їм у радощах і в горі. Вірність – це почуття, яке теж виховала в мені матуся: вірність сім’ї, друзям, Батьківщині…
Для кожного своя мама  найкраща. Моя для мене - ідеал доброти, чесності, щирості, любові, людяності. У материнському погляді я ніколи не бачила фальші, хитрощів, він завжди випромінює щедрість, доброту, щирість. Очі її завжди ніби бачать мене, наскрізь заглядають у душу. І тоді я відчуваю якусь особливу близькість із нею. Кожна клітинка мого тіла відчуває, що це моя мама! І нічого дорожчого, ніж це відчуття, немає на цілому світі!
Час іде… І хоч я стаю старшою, але з упевненістю можу сказати, що для своєї мамочки  постійно буду дитиною, про яку вона завжди хвилюватиметься.
Я хочу подякувати тобі, мамо, за ті недоспані ночі, що ти провела біля моєї колиски, за те, що ніколи не нарікала на долю, хоч і сама виховуєш мене та сестру, за те, що враховуєш  особливості наших характерів, ніколи не намагаєшся зламати, підкорити, принизити, а якщо й робиш зауваження, то тихо, чемно, ввічливо. Висловлюю тобі свою подяку й за те, що навчила нас стояти один за одного, допомагати завжди і в усьому, пам’ятати, що на світі нема нічого дорожчого, ніж міцна родина - один за всіх і всі за одного. А як приємно відчувати тепло твоєї материнської руки, твій подих чи просто ніжно пригорнутися до твого плеча, розповісти про свої мрії, поділитися роздумами про щось, довірити все те, що хвилює й бентежить… Дякую за те, що завжди порадиш, заспокоїш, втішиш, підбадьориш.
Рідненька, я хочу, щоб ти знала:  твої слова й ти сама – це найдорожчий скарб, дарований самим небом, який я буду завжди цінувати, поважати, берегти й любити!

Аліна Майданчук, гр. ТК-31


Відверто


Багато людей обпеклося полум’ям кохання. Вони більше не вірять, що можуть зустріти вірного супутника життя, який би оберігав та любив їх по-справжньому. Як кажуть, помилишся в одній людині, то потім не віриш цілому світу.
Я не вірю в кохання, можливо, через свій гіркий досвід. Я навіть не хочу знати, як це - кохати по - справжньому. Я вірю в певну пристрасть, звичку, довіру, вигоду, але  не в кохання. Я не розумію людей, що кидаються словом "люблю", що зустрічаються три дні і вже безмежно «кохають» один одного.  Які розкидаються клятвами, а потім зраджують свою другу половинку. Яке ж це кохання?
Яке кохання, коли 12-річні дівчатка запевняють, що вони закохані на все життя? Мені це дивно, адже так багато людей зустрічаються роками, а потім усвідомлюють, що вони зовсім різні. Інколи після розставання колишні закохані навіть можуть стати ворогами. Багато випадків, коли дівчина відбиває у своєї подруги хлопця. Все це дуже важко. У кожної людини є своя гірка історія кохання. Я дуже хотіла б, щоб у наш час все-таки існувало справжнє, чисте кохання, яке  відчула б кожна людина.

Олена Рожко, гр.ТК-31

 

***

Що б там не говорили, а кохання існує. Це єдине, що змушує нас здійснювати необдумані вчинки, ставати добрішими, більш чуйними. Кохання змінює нас. Докорінно.
Трапляється, відкриєш своє серце людині, а вона його розіб’є на малесенькі шматочки, які потім довго не можна зібрати. Але не треба після цього ховатись до своєї мушлі, слід жити далі, спілкуватися з людьми, як і раніше. Просто потрібно більш ретельно придивлятись до тих, хто тебе оточує, щоб не обпектися знову.
Коли одні двері зачиняються, відчиняються інші. Просто не завжди можна це побачити. І коли у вас є людина, яку ви цінуєте понад усе, не відпускайте її. Іншого шансу може не бути. Бережіть, що маєте.

Олеся Андреєва, гр. ТО-7


Незабаром - випуск
Прощай, Альма-матер!

Життя – це вічний вокзал, де розлучаються, зустрічаються, плачуть і радіють. І сьогодні ми з вами – на вокзалі прощання зі студентськими роками в коледжі.
Невже це дійсно сталося? Стільки мріялося про завтрашню свободу, а тепер не віриться… І так чомусь сумно…і тривожно. Як складеться наше життя далі?
У коледжі все було простіше: заняття, практика, екзамени і заповітна мрія – Диплом.
А як хотілось би повернутися назад і прожити ці роки знову зі своїми друзями, улюбленими викладачами, хвилюватися під час екзаменів, писати шпаргалки, брати участь у змаганнях, акціях, концертах..
Дорогі випускники, а пам’ятаєте, як усе було?
І курс. Стільки нових вражень: нові знайомства, нові викладачі, а для багатьох - взагалі нове місто. Чотири пари щодня, навчання з восьмої, підготовка до занять до самого ранку, вірші напам’ять.
Найважливішими  в коледжі були, мабуть, перші кроки, перші заліки, перша сесія, загалом – перший курс. Нашими наставниками та надійними провідниками у світ Знань стали викладачі загальноосвітніх дисциплін. Саме вони прищеплювали нам любов до рідної мови та літератури, знайомили нас із шедеврами світової класики, досліджували таємниці історичного минулого нашої держави, виховували повагу  до мов інших народів.
Щиро дякуємо Вам за кожну хвилину, витрачену на нас під час занять, тематичних вечорів, конкурсів, олімпіад. Ваші душевне тепло і ласка здатні творити дива.
Фотосинтез, похідна, закони Ньютона, сіль, сірчана кислота і ділянка кола. Що поєднує ці різні поняття? Звичайно, це наші викладачі природничих та математичних дисциплін . Саме вони, справжні майстри своєї справи, здатні найважчий предмет перетворити на захоплюючу подорож до таємничих куточків країни «Пізнання Всесвіту». Для нас не було складним розпочати вивчення спецдисциплін, адже ми отримали фундаментальну базу знань.
Отже, наступна станція – ІІ курс. Він виявився не менш напруженим. Нові дисципліни, нові викладачі, нова система оцінювання.
Все це справило на нас враження. А головне – ми, нарешті, доторкнулися до змісту майбутньої професії, яка для багатьох стане справою життя.
Тому ми хочемо сказати слова вдячності викладачам обліково-економічних та фінансово-кредитних дисциплін. Молоді й заповзяті, вони доклали значних зусиль, щоб ми добре вивчили фінанси, навчились складати бізнес-план, правильно рахувати гроші,розуміти бухгалтерські проводки, основи економічного аналізу.
І ось третій курс. Найбільша кількість практичних завдань з дисциплін професійного спрямування, навчальна, виробнича та переддипломна практика, державні екзамени.
І, як би інколи не було нам важко, ми все частіше замислюємося над тим, що кожен прийдешній день наближає нас до розлуки з нашою Альма–матер, з людьми, які встигли стати за ці роки для нас близькими й рідними.
Хочеться звернутися до адміністрації коледжу, нашого директора Романчука Василя Прокоповича. Саме завдяки Вам коледж вважається одним  із найкращих у нашій області. Ви створили чудові умови для підготовки фахівців різних галузей народного господарства. Ви підібрали й згуртували чудовий педагогічний колектив, бо ви й самі – яскрава творча особистість, яка запалює в серцях студентів вогонь жаги до знань. Дякуємо Вам за все!
…Ну, а наші класні мами і сьогодні поруч з нами.
Більш не будуть говорити, що не хочемо ми вчити,
Що не так ми говорили, що не те ми утворили,
На перервах що курили і вікно знову розбили.
Не забудемо ніколи  мудрих Ваших ми порад,
Хоч прощаємося скоро, та згадаємо стократ.
Спасибі Вам  за те, що були з нами поруч щодня, ділили з нами радість і смуток, переживали разом з нами  перемоги й поразки, гордість і розчарування. Ми вдячні Вам, дорога Людмило Степанівно!
…Ну що ж, мабуть, усе? Заждіть, ні. Бо непомітно вели нас уперед  не лише дорогі викладачі, а й  працівники бібліотеки – люди, що багато читають, допомагають студентам здобути мудрість із книг. Вахтери, що завжди нас привітно зустрічали й проводжали. А ще – працівники води й відра, що стільки сил вкладали в чистоту.
Дякуємо всім, хто працює в цім храмі науки. Бажаємо Вам щастя, здоров’я, добра, довгих років життя.

Від імені студентів групи ФК-15 Матеюк Тетяна

Студентське життя
Багато «я» зливаються в одне «ми»…Buh-51

Ми звично приходимо щодня до коледжу, звично кидаємо один одному:  «Привіт!». Звично ділимося новинами, проблемами, даємо поради. На парах ми всі об’єднані одним прагненням - одержати нові знання і закріпити раніше здобуті. Мабуть, ця спільна мета керує нашим бажанням допомогти один одному краще розібратися в навчальному матеріалі. Тому наша абсолютна успішність становить 100%, а якісна -  90,24%.
Саме цим ми хочемо подати гарний приклад студентам молодших курсів і  сказати, що вчитись ніколи не пізно, а  знань  багато не буває. Адже завдяки успішному навчанню та старанній праці ми зможемо досягти успіхів у майбутньому.
Після пар не завжди хочеться йти додому, і ми з радістю беремо участь у позаурочних заходах. Так минає день за днем, рік за роком нашого студентського життя. І ми навіть не замислюємося над тим, що наше життя складається з двох головних чинників: здобуття знань та дружби. Якщо знання ми одержуємо від викладачів, то якою буде дружба –  залежить від нас самих, нашого ставлення один до одного.
Недаремно кажуть: «Немає групи без класного керівника». Якщо в когось із нас виникають проблеми з навчанням чи в особистому житті, наша Світлана Миколаївна завжди турботливо та уважно підкаже, як знайти вихід із ситуації, що склалася. Завдяки класному керівнику наша група може сміливо та з упевненістю в очах крокувати в майбутнє.
Бути дружною групою – це, на мій погляд, означає мати однакові погляди на людські цінності та вади.
Дружна група – це не тільки спільні веселі розваги, а й уміння сприймати чужий біль як власний, вчасно усім разом прийти на допомогу одногрупнику. Або у хвилини щастя – день народження, чи мить особистої  перемоги – щиро сприйняти це і всією групою розділити цю радість і влаштувати класне свято. А ще дружна група – це вміння зупинити одногрупника перед бідою або поганим вчинком, простягнувши йому сильну руку друзів.
Дружна група – це коли багато «я» зливаються в одне «ми», які весело й гідно йдуть в одному напрямі!
Вікторія Салько, група БУХ-51

 

Актуально

 

 


Bomji1Життя буває несправедливим…


Якось, прогулюючись містом, я помітила, що наші вулиці переповнені безхатьками - людьми, які, голодуючи, просять милостиню. Їхні очі були наповнені тугою й печаллю, які ховалися за маскою зневаги до тих перехожих, що, проходячи повз, знущалися з них.
Нині серед безхатьків ми можемо побачити абсолютно різних людей: тих, які самі обрали такий спосіб життя, Bomj2і тих, що мають по дві вищі освіти. Останні, на жаль, з'являються все частіше. У наше життя давно увійшов вираз «бомж із паспортом» Не думаю, що ці люди бажали собі саме такого життя. А воно часто буває таким несправедливим.
Замисліться. Перегляньте свої життєві цінності ще раз. Пригадайте Біблію: «Полюби ближнього свого, як самого себе». Завжди пам’ятайте про  тих людей, які не мають навіть найнеобхіднішого. Не будьте жорстокими до них, тому що кожний з нас може опинитися на їхньому місці.

 

Вікторія Максимчук, гр.ТО-7

Актив


Нещодавно в коледжі проводилася Всеукраїнська акція «Серцем до серця». Серед студентів коледжу працювали два волонтери – Юрчук Іванна та Терпелюк Юлія. Нам вдалося зібрати 741 грн. 15 коп., які будуть  передані для лікування дітей, хворих на цукровий діабет. Всім, хто взяв участь у цій акції, студентська рада висловлює щиру подяку.

Ірина Басовець, голова студентської радиСМАЧНО

 

Свято рулетиків


Рулет зі щавлем
До просіяного борошна додають розм’якшене вершкове масло, яке заздалегідь нарізують  на шматочки; 1 ч..л. солі; готують рублене тісто   (воно має бути крихким, неоднорідним), додають сметану. Тісто довго місити не треба,  щоб воно  було з повітряними «кишеньками». Після цього тісто ділять на 8 частин, кладуть на дерев’яну дошку, накривають харчовою плівкою й охолоджують протягом 30 хвилин. Охолоджене тісто розкачують, підсипаючи борошно, на пергаментному папері на дуже тонкий, майже прозорий шар. Готують фарш: щавель нарізують на тонкі смужки, викладають його на тісто, посипають цукром і загортають, підгинаючи краї до середини. Рулет потрібно зверху проколоти, щоб він не тріснув при випіканні. Випікають 12-15 хв. за t 180 С.
Рецептура
Тісто: борошно   500 гр., вершкове масло   200 гр., сметана 9%   300гр., сіль   1 ч..л.,
Начинка:  щавель   300 гр., цукор   100гр.
Рулет з баклажанів
Баклажани нарізують на смужки, змащують оливковою олією; запікають на фользі, яку також змащують оливковою олією, в жаровій шафі до рум’яної кірочки.  Після запікання збризкують баклажани оцтом, фарширують.
Начинка: помідори, нарізані на кубики без шкірочки, нарізана зелень кропу, петрушки, кінзи; подрібнений часник, сіль; формують рулети.
Рулети з риби
Філе риби змащують оливковою олією та натертим імбиром, солять, формують рулети   (можна скріпити зубочисткою). Готують на пару 10 хвилин.

Підготувала В’юн М.І., викладач

 

У нас готують справжніх фахівців


Останнім часом значно збільшилася кількість баз навчальної практики студентів спеціальності «Фінанси і кредит», яка проходить у формі занять-екскурсій у провідних фінансово-кредитних установах Рівненщини. Це, зокрема, Державна податкова адміністрація в м. Рівне, Головне фінансове управління Рівненської обласної державної адміністрації, Контрольно-ревізійне управління в Рівненській області, Національний банк України в Рівненській області, Управління державного казначейства в Рівненській області, Управління економіки м. Рівне, Управління Пенсійного фонду в м. Рівне, філія ПАТ «Укрексімбанк в м. Рівне.
Говорить завідувач валютного відділу Національного банку України в Рівненській області Кушнер Л.В.:
— Ми плідно співпрацюємо з коледжем економіки та бізнесу за різними напрямками. Систематично проводимо екскурсії до Національного банку України, надаємо необхідні нормативно-правові документи, оновлені, сучасні інструкції, щоб студенти коледжу отримали найсвіжіші й найновіші базисні знання.

Михасюк К.В., заступник директора з навчально-виробничої роботи

 

Спортивні новини


На Спартакіаді міста серед студентів вишів І-ІІ р.а. наші збірні команди вибороли перші місця: з волейболу - команда дівчат у складі Анастасії Кресанової, Оксани Пивоварчук (гр. БУХ-49), Дарини Рудьо (гр. ТК-31), Анни Джумиги   
(гр.ТО-5),Олени Пилипець   (гр. ТО-1), Олени Литвинчук   (гр. ВХП-7), Анжели Супрунець  (гр. ФК-13), Анни Пилипчук   (гр. БУХ-51); зі стрільби кульової у складі Яни Чорної   (гр. ФК-21), Олександра Соломчука   (гр. ФК-15), Андрія Юскевича, Олександра Тіщенка   (гр. ТК-33), Юрія Консевича   (гр. ФК-17). Яна Чорна стала абсолютною чемпіонкою з кульової стрільби.Збірна команда з плавання у складі Максима Дорофеєва   (гр. ВХП-6), Юлії Трофімчук (гр. ФК-17), Дмитра Фролова, Дмитра Солімчука   (гр. ВХП-5), Сергія Покровського   (гр. ФК-15), Андрія Поддубняка  (гр. ФК-9), Романа Сулоєва   (гр. ВХПС-2), Олександра Домашука   (гр. ВХП-7), Назара Потихенського   (гр. ВХП-13), Галини Остапчук   (гр.БУХ-53), виборола ІІІ місце на чемпіонаті міста, а Юлія Трофімчук і Максим Дорофеєв вибороли ІІІ місця серед вишів І-ІУ р.а. з плавання батерфляєм і на спині. На 10 –й Спартакіаді обласного управління з фізичного виховання команди дівчат і юнаків з баскетболу вибороли відповідно третє і друге місця. До складу команди дівчат входили Прокопчук Лариса  (гр.ФК-11),Кузьмич Катерина  (гр. ФК-21), Климович Наталія  (гр. ВХП-8), Терпелюк Юлія  (гр. ТК-33), Усік Тетяна  (гр. ТК-29), Комар Анна  (гр. ВХП-11), Салько Вікторія  (гр. БУХ-51), Качковська Юлія  (гр. ТК-52), Федорчук Анна  (гр.ФК-9). У складі команди хлопців змагалися Топоровський Михайло  (гр. ТК-33), Дутка Богдан, Волошун Микола   (гр. БУХ-51), Булейко Максим  (гр. ФК-9), Прадун Дмитро  (гр.ВХП-8), Олексійчук Роман  (гр.ТК-31), Ганжелюк Роман  (гр. ФК-11), Шелемей Євгеній, Бурячинський Олександр  (гр. ТК-54), Комар Віктор   (гр. ВХП-5).Вітаємо Анастасію Грицюту  (гр. ФК-13), яка посіла три треті місця з бігу   (на 100м, 200м і з естафетного бігу) на молодіжних змаганнях України і ввійшла до збірної команди України.
Вітаємо другу призерку чемпіонату Рівного з гирьового спорту Марію Козловець   (гр. ФК-15), третю призерку Оксану Перепелицю  (гр. БУХ-58), третіх призерів з настільного тенісу Марію Хіночек   (гр. ВХП-8) і Юлію Власюк   (гр. ТК-33), третіх призерів з шахів серед підліткових клубів Аліну Зубкевич   (гр.ФК-19) і Івана Мидловця   (гр. ВХП- 11).
Вітаємо тренерів Крижова Василя Васильовича, Бойчука Сергія Валерійовича, Порохненко Тетяну Анатоліївну, Жабчика Романа Васильовича, Василевського Сергія Михайловича з відмінною підготовкою спортсменів і досягненням високих спортивних результатів на чемпіонатах і спартакіадах міста, області і України!

Крижов В.В., керівник фізичного виховання

 

НА ДОЗВІЛЛІ

 

Вітаємо з днем народження!

 

 

Завідувача економічного відділення Кирилюка Миколу Григоровича (23.04), методиста коледжу Альошку Галину Михайлівну (10.04), викладачів Козлинець Олену Юріївну (01.04), Білецького В’ячеслава В’ячеславовича (02.04), Лінник Наталію Мефодіївну (10.04), Кадубець Дар’ю Зіновіївну (17.04), Мартинюк Софію Федорівну (17.04), Самсон Людмилу Степанівну (20.04), Корнійчука Петра Івановича (21.04), Столярець Олену Калениківну (27.04), Федорчук Руслану Юріївну (03.05), Антоневича Юрія Адамовича (05.05), Вознюк Олесю Анатоліївну (10.05), Бойчука Сергія Валерійовича (10.05), Басарабу Мирославу Миколаївну (17.05), Музику Наталію Іванівну (24.05), завідувача бібліотеки Хому Євгенію Степанівну (05.05), майстра Кондрашину Олександру Тимофіївну (29.05), лаборанта Кушнір Руслану Іванівну (24.05).

Прийміть наші найщиріші вітання й побажання подальших успіхів та усіляких гараздів!

 

Вітаємо!

За багаторічну сумлінну працю та з нагоди 50-річчя від дня народження викладачі коледжу Погодіна Наталія Віталіївна та Самсон Людмила Степанівна нагороджені нагрудними знаками Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України «А.С.Макаренко». Щиро вітаємо Наталію Віталіївну та Людмилу Степанівну й зичимо подальших успіхів у справі навчання і виховання студентської молоді!

За багаторічну плідну працю та з нагоди 70-річчя від дня народження керівник фізичного виховання Крижов Василь Васильович нагороджений Почесною грамотою управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, Почесною грамотою Федерації професійних спілок Рівненської області,  Почесною грамотою Рівненської обласної організації профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг, а також нагрудним знаком  Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України «А.С.Макаренко» і нагрудним знаком Федерації профспілок України «Профспілкова відзнака». Вітаємо Василя Васильовича й зичимо довгої та світлої долі, здоров’я, теплого, привітного сонця, злагоди в родині, успіхів, вічного натхнення у праці!

Kushnir4 Derevo2 Kushnir Krim Kushnir2

 

Фото В. Кушнірука, гр. ТО-7

 

Гороскоп на травень
Овен Піднімайте частіше руку на заняттях, бо викладачі, як правило, запитують тих, хто нічого не знає.
Тілець  Зорі радять вам уникати розмови з викладачами віч-на-віч.
Близнюки  Якщо ви вважаєте, що добре знаєте іноземну мову, то запитайте себе, які у вас оцінки.
Рак  Якщо у вас болить голова –це означає,що вона є.
Лев  Запам’ятайте: ніщо так не захищає ваші зуби 24 години на добу, як шанобливе ставлення до інших.
Діва  Мудрість не завжди приходить із віком! Інколи вік приходить один…
Терези  Якщо ви спросоння довго не можете злізти з ліжка – значить, ви спите на підлозі…
Скорпіон  Стрес для вас – це коли прокидаєшся і розумієш, що ще не заснув…
Стрілець  Головне - не успіх, а шлях до успіху!!!
Козеріг  Якщо вчасно не взятися за розум – потім доведеться хапатися за голову!!!
Водолій  Не бійтеся програти – і завжди будете у виграші!!!
Риби Не стій де попало, бо попаде ще раз!!!
Вікторія Гавазюк, гр.БУХ-53
Весела перерва
***
Однокласники Петро і Василь вступили до різних вишів, але служили все одно в одній частині.
***
Студент, який прогулював пари на будівельному майданчику, наприкінці ІІІ курсу став виконробом.
***
Під час операції хворий втратив свідомість, коли помітив, що з кишені хірурга випав студентський квиток.
***
Є такі пари, на яких потрібно не просто сидіти, а тупо вижити…
***
Випадок на парі
— Таню!
— Колю, відчепись!
— Таню!
— Колю, я слухаю лекцію!
— Таню, ну що там?
— Та не вагітна!
Іван Манчук, гр. ТК-31


Редакційна колегія
Романчук В.П. –голова
Вербило Т.В. – заступник голови

 

Редакція:
Головний редактор Вербило Т.В.
Верстка і дизайн Назаров А.Л.

 

Кореспонденти:
Михасюк К.В., Крижов В.В., В’юн М.І., Мокрій О.М., Столярець О.К., Опольська О., Усик О., Рожко О., Басовець І., Кушнірук В., Манчук І., Гавазюк В., Матеюк Т., Салько В., Максимчук В., Майданчук А., Андреєва О.

 


 

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Розробник Назаров А.Л. Joomla!. Designed by: internet hosting company value hosting Valid XHTML and CSS.