День пам'яті жертв голодомору

2020.11.27_Golodomor_zag27 листопада 2020р.

Кожного року в Україні прийнято вшановувати пам’ять загиблих від штучного голоду, організованого радянською владою в XX столітті.

На підставі президентських указів День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада. Таким чином, цього року пам’ять загиблих від штучного голоду Україна вшановувала 28 листопада.
Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших.
І ніхто не знав, скільки безневинних людей зійшло у могилу - старих і молодих, дітей, і ще ненароджених - у лонах матерів. Невідома кількість жертв - від 3 до 12 мільйонів, але протягом всієї історії людства вважається найбільшою трагедією.
У читальному залі бібліотеки було організовано розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Ми повинні пам'ятати». На ній представлені архівні документи, документальні свідчення страшної трагедії, монографії на тему голодомору, світлини тих років.
Заслуговують уваги книги «Жнива Скорботи» Роберта Конквеста, який ще у ті роки не захотів брехати і сказав світові про те страшне винищення; В.Борисенко «Свіча пам’яті»; книга-меморіал «Голодомор 1932-1933 років в Україні. Документи і матеріали»; збірник Станіслава Кульчицького «Голод 1932-1933р.р. в Україні як геноцид: мовою документів, очима свідків» та інші.

Завідувач бібліотеки Хома Є.С.

2020.11.27_Golodomor

Меню