Виховна година «Соборність України: від ідеї до сьогодення»

  2020.11.23_Den_Sobornosti23 Січня 2020р.

День Соборності України - свято, що відзначається в Україні 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки,

що відбулося в 1919 році, починаючи з 1999 року.

Read MoreВраховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави видано Указ Президента України від 21 січня 1999 року № 42/99 «Про День Соборності України», а в 2011 було встановлено День Соборності і Свободи України.

Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу.

Патріотичне виховання є одним з пріоритетних напрямків роботи бібліотеки коледжу, тож 23 січня для студентів груп ХТ-15 (кл. керівник Колодич Ю.М.) та ПТБ-7 (кл. керівник Шапілова К.П.) у читальному залі відбулася година історичної правди «Соборність України: від ідеї до сьогодення».

На зустріч зі студентами було запрошено представників громадської організації «Рівненська обласна ветеранська спілка добровольців, учасників бойових дій та інвалідів» голову спілки Іванчука Руслана , засновників спілки Горпиненко Ірину та Новака Сергія, які розповіли присутнім про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який спирався на споконвічну мрію українського народу, про незалежну, соборну, національну державу, пригадали видатних українців, розповіли про всеукраїнську акцію «живий ланцюг», як символ духовної єдності людей східних і західних земель України.

Зав. бібліотеки Хома Є.С.

 

2020.11.23_Den_Sobornosti2

2020.11.23_Den_Sobornosti1

Меню