ПЕДАГОГІЧНА ІННОВАТИКА: упровадження педагогічних інновацій як основа модернізації освітньої галузі

Pedagogichni_chitannya9 Січня 2020р.

Інноваційна діяльність - це гарно організована,

раціональна і систематична робота.

Пітер Фердинанд Друкер

Read MoreРозвиток сучасної педагогічної науки характеризується пошуком фундаментальних підходів до побудови освітнього процесу, що знаходить відображення в освітніх нормативно-правових документах України. Зокрема, в Національній стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 р. одним із стратегічних напрямів розвитку освіти визначено розвиток наукової та інноваційної діяльності в освіті, підвищення якості освіти на інноваційній основі. З метою впровадження педагогічних інновацій викладачами коледжу в освітній процес 9 січня 2020 року в навчальному закладі відбулися педагогічні читання на тему «ПЕДАГОГІЧНА ІННОВАТИКА: упровадження педагогічних інновацій як основа модернізації освітньої галузі». Кожен з викладачів представив свої новації педагогічної діяльності на сучасному занятті.

Матеріали подавались у вигляді презентацій та стендових доповідей.

Козлинець О.Ю. розкрила питання «Педагогічні інновації в освітньому процесі». Впровадження сугестивних та естетикотерапевничних технологій в освітній процес представила Павлюк Валентина Василівна. Поділилась досвідом стосовно розвитку креативного мислення як способу формування компетентної особистості Гаврилюк Анна Олександрівна. Лілія Гриневич говорила «Неможливо навчати дітей так як навчали нас». Як реалізовує подання навчального матеріалу інноваційними методами розповіла Власова Марина В'ячеславівна. «Етап цілереалізації. Блок практики». Поділилась досвідом В'юн Марина Іванівна. Про інновації, які не напружують. Перевернуте навчання, технології девайси, LEARNING TO LEARN продемонструвала Меркушева Ірина Володимирівна. Чим же відрізняється традиційне оцінювання від формуючого пояснив Данилов Валерій Віталійович. Маленькі секрети великого успіху. Рефлексія чи рефлексія, на це питання дала відповідь Багнюк Антоніна Валеріївна. Під час педчитань викладачі виконували тестові завдання, тренінгові вправи, створювали синквейни та діаманти.

Стендові доповіді

Гусевик Г.М., Зиль Н.Ф.

«Роль практичної підготовки у формуванні професійно-ділових якостей студента».

Калінчук Р.П.

«Методологічні рекомендації для підготовки та проведення навчальної практики».

Кондрашина О.Т.

«Індивідуальна робота зі студентами в процесі проходження навчальної практики».

Павлусь Г.В.

«Інноваційні технології в системі освіти коледжу».

Криволисова К.А.

«Орієнтація процесу навчання на гарантоване досягнення результатів».

Лук’янова К.В.

«Впровадження інноваційних технологій на заняттях історії, як чинник створення оптимальних умов розвитку для особистості».

І щоб не говорили про такі потрібні та правильні ідеї, як самоосвіта, дистанційне навчання, він – учитель, викладач - завжди буде головною діючою особою на будь-якому занятті, тому що він - завжди старший, за ним знання, досвід розуміння й застосування цих знань.

Разом із тим ми всі розуміємо, що урок не може не мінятися. Тільки на уроці, як сотні років тому, зустрічаються головні учасники освітнього процесу: учитель та учень, викладач та студент. Між ними завжди - незвіданий світ знань, протиріччя між пізнаним і ще неосвоєним, між почуттям задоволення від успіху та нелегкою працею освоєння нового, пізнання навколишнього.

Тексти виступів будуть опубліковані у збірнику «Педагогічні читання 2020».

Методист коледжу Козлинець О.Ю.

2020.01.09_Pedchitannya

2020.01.09_Pedchitannya1

2020.01.09_Pedchitannya2

2020.01.09_Pedchitannya4

Меню