ХІХ Всеукраїнський диктант національної єдності

2019.11.07_Radiodiktant

8 Листопада 2019р.

8 листопада 2019 р. кращі студенти перших курсів та викладачі коледжу мали змогу долучитися до написання ХІХ Всеукраїнського диктанту національної єдності,

який проходив у читальній залі бібліотеки  під увімкнену онлайн-трансляцію Українського радіо.

Read MoreДиктант традиційно зачитував мовознавець, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко. Однією з новацій стало введення в диктант деяких норм нового правопису, який набув чинності влітку цього року. За словами Авраменка, в тексті було кілька слів, які треба було писати вже за новим правописом нової редакції чинного правопису.

Основна мета диктанту: єднання навколо мови. Радіодиктант — не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб.

Цю унікальну акцію Національна радіокомпанія України започаткувала ще 2000 року. Відтоді щороку українці — від великого до малого — можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та з’ясувати, наскільки добре знають рідну мову, а ще — продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці спілкувалися українською мовою і зберегли її для нащадків.

Всі присутні у нашій залі мали приємні враження. Після диктанту були в хорошому гуморі і більшість хотіли б узяти участь у такій акції ще раз.

Серед учасників диктанту були ті, хто відправив свої роботи на перевірку у вигляді фото на електронну скриньку.

«По суті, цей диктант – не контрольна, а своєрідний урок української мови. Я вважаю, це добра нагода вдосконалювати свою культуру мовлення», – зауважив заступник директора з навчальної роботи Гусевик Святослав Олександрович, викладач-методист, відмінник освіти України, нагрудний знак А.С. Макаренко, який завітав, щоб привітати присутніх і разом з усіма писати диктант.

Захід організували і провели Хома Є.С. зав. бібліотекою та Артемюк Валентин Петрович, голова циклової комісії «Гуманітарних та соціально-економічних дисциплін»  викладач, спеціаліст вищої категорії, старший викладач.

2019.11.07_Radiodiktant1

Меню