2021 рік – рік Першокниги

2021.12.16 Peresopnicya16 грудня 2021р.
Двадцять дев’ятого серпня нинішнього року на Рівненщині в селі Пересопниця урочисто відзначали 460-річчя з часу завершення роботи над створенням Пересопницького Євангелія – визначної рукописної пам’ятки староукраїнської мови та мистецтва ХVІ століття,

першого перекладу  канонічного тексту четвероєвангелія українською мовою.
2021.12.16_Peresopnicya1.jpg
Українська Першокнига — Пересопницьке Євангеліє — має для українців колосальне значення. Це безцінна унікальна пам'ятка, яка засвідчила ще у XVII ст. прагнення нашого народу читати і чути Святе Письмо рідною мовою.
Її дістають із сховища лише раз на кілька років. І це абсолютно виправдано: через її вік та виняткову цінність. Вона стала незмінним атрибутом усіх президентських інавгурацій, які знала Україна.
Безумовно, залишитись осторонь такої значимої події ми не могли, тому в рамках тижня циклової комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін викладачі та студенти підготували комплекс заходів.
15.12 відбулась студентська конфереція «Пересопницьке Євангеліє: духовно-культурний контекст», під час якої присутні могли ознайомитись зі студентськими дослідженнями (Шевчук Ю, Костеюк Г., Іванова Д., Хвалько М./ керівники робіт Мокрій О.М., Погодіна Н.В., Оніщук К.І., Шевчук К.В.), що розкрили тему оздоблення Першокниги, перепетій її історичної долі, видавництва факсимільного видання, а також про розвиток туристичного осередку с. Пересопниця. Ліричний зачин підготувала Вербило Т.В. зі студентами Коваль Анною та Місюрою Назарієм.

2021.12.16_Peresopnicya1.jpg

2021.12.16_Peresopnicya1.jpg

2021.12.16_Peresopnicya1.jpgНаприкінці конференції були нагороджені кращу студенти, що перемогли в конкурсі перекладів з англійської мови, який проводився до Дня писемності.
2021.12.16_Peresopnicya1.jpg16.12 логічним доповненням і яскравим завершенням тижня циклу стала презентація відеофільму, відзнятого в історико-археологічному комплексі «Пересопниця» ще в жовтні. Режисер-постановник та монтаж – Мельниченко С.А., оператор  -Мокрій О.М., учасники – студенти І-х курсів груп ГРС-23, ПТБ-11, ФБС-13, ТУР-11.
Для створення відповідної атмосфери перед показом студенти зіграли інсценізацію, де в діалозі представили трьох авторів Першокниги.
2021.12.16_Peresopnicya1.jpg2021.12.16_Peresopnicya1.jpgДякуємо усім творчим дітям, які долучились до заходів із пошанування без перебільшення геніальної пам`ятки мови, літератури, мистецтва – Пересопницького Євангелія.

Мельниченко С.А., голова циклової комісії гуманітарних дисциплін

Меню