Велична, щедра і прекрасна мова…

2022.11.09 Den pisemnosti9 листопада 2022р.
Щорічно 9 листопада в нашій країні відзначають День української писемності та мови.

 Мабуть, жодного разу за чверть століття (а свято існує з 1997 року) цей день не був настільки особливим. Адже цьогоріч він набув об`єднавчого змісту для всіх, хто живе з Україною в серці.
У Рівненському фаховому коледжі економіки та бізнесу відбулася низка святкових заходів. З самого ранку студенти І та ІІ курсів організували  флешмоб із теми «Українська - мова перемоги». Для проведення заходу вони використали яскраві малюнки,
намальовані власноруч, які відобразили їхнє розуміння сучасної ситуації, ключові слова та образи символи.

2022.11.09_Den_pisemnosti1.jpg

2022.11.09_Den_pisemnosti2.jpg

2022.11.09_Den_pisemnosti3.jpg


Традиційно в День української писемності та мови відбувся Радіодиктант національної єдності. До його написання активно долучилися студенти–першокурсники, працівники коледжу, усі охочі. До речі, наші студенти проявили особливе бажання писати диктант, тому було обрано дві локації:  бібліотека коледжу й  Рівненська обласна бібліотека для молоді.
2022.11.09_Den_pisemnosti4.jpg

2022.11.09_Den_pisemnosti5.jpg

З метою піднесення престижу української мови, популяризації її серед молоді в День української писемності проводиться 1 етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Кращі мовознавці - студенти 1 та 2 курсів коледжу -  взяли активну участь у 1 етапі цього конкурсу з метою визначення кандидата на наступний обласний етап.
Фіналом святкування Дня української писемності і мови стала зустріч із членкинею Національної спілки письменників України, лауреаткою премії імені Валер`яна Поліщука Лідією Гольонко. Тривога, що тривала майже півтори години,  не змогла затьмарити радості від спілкування з відомою поетесою. Після оголошення сигналу «Відбій» студенти зібралися в аудиторії 13, насолоджувалися поетичним словом і щирим співом талановитої мисткині.
2022.11.09_Den_pisemnosti2.jpg

2022.11.09_Den_pisemnosti2.jpg

Бережімо рідну мову – найдорожчий скарб народу!

Вербило Т.В., Мельниченко С.А., циклова комісія гуманітарних та соціально-економічних дисциплін

 

 

 

 

 

Меню